„Ale protože se musí testovat pět dní od posledního kontaktu s nemocným člověkem, tak ještě zítra budeme dělat dalších šest testů. Výsledek bude v pátek,“ dodala.

Testům byli podrobeni jak pacienti z jednoho ze tří interních oddělení, tak také tamní personál. Pacienti byli z nemocničního ošetřování propuštěni do domácího léčení. „Epidemiologická sestra je poučila o všem, co mají dělat. Doporučila jim oddělené ložnice a co nejméně kontaktu s ostatními členy rodiny. A také to, že mají nosit roušky a hodně větrat. Jsou to ale jen preventivní opatření. Sestřička, u níž se nákaza potvrdila, k nim vždycky přistupovala s rouškou,“ podotkla mluvčí nemocnice.

Onemocnění COVID-19 bylo potvrzeno u zdravotníka z novoměstské nemocnice. Pracoval na jednom ze tří tamních interních oddělení. Ilustrační foto.
Sestra z novoměstské interny má koronavirus. Nemocnice její část zavřela

Nakažená sestra je nyní v domácí karanténě. „Její zdravotní stav je dobrý, je zatím bez komplikací,“ vyjádřila se Pecková.

V Kraji Vysočina je evidováno šestadvacet případů nakažení nemocí COVID-19. Nejvíce je jich na Havlíčkobrodku – 16. Na Žďársku a Jihlavsku je shodně po čtyřech nakažených a dva případy byly zaznamenány na Třebíčsku. Pelhřimovsko bylo zatím nákazy ušetřeno.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek znovu apeluje na obyvatele Vysočina, aby při příchodu do zdravotnických zařízení nezatajovali svůj aktuální zdravotní stav a kontakty s osobami v karanténě nebo jiné zdravotní problémy indikující COVID-19.

Přinášíme přehled nákazy koronavirem v jednotlivých okresech v České republice.
Koronavirus na Jihlavsku: proklikejte si mapu, konečně existují data

Alpu už není možné sehnat. Firma uzavřela podnikovou prodejnu

Masový nákup produktů velkomeziříčské Alpy coby desinfekčních prostředků proti nákaze vedl k uzavření podnikové prodejny i k zastavení provozu e-shopu.

„Alpa je ve velmi svízelné situaci. Objednávky na její produkty se několikanásobně zvýšily. Společnost se potýká s nedostatečným počtem zaměstnanců a má také problémy se zásobami lihu, balících prostředků a nálepek. Snažili jsme se v tomto směru nějak pomoci, ale naše pomoc je omezená kapacitou závodu Alpa,“ uvedl místostarosta Velkého Meziříčí František Smažil.