Pokud si maminky neví hned po porodu rady, jak manipulovat s dítětem, jak cvičit po porodu či císařském řezu, najdou na stránkách nemocnice v Novém Městě na Moravě nová instruktážní videa.

Z prvního videa se maminky dozví, jak cvičit hned po porodu:

Zdroj: Youtube

V druhém videu mohou zhlédnout cviky, kterými posílí laktaci, urychlí zavinování dělohy a obnoví svalovou rovnováhu:

Zdroj: Youtube

Ve třetím videu se maminky dozví, jak mají s miminkem správně manipulovat:

Zdroj: Youtube

Porodní oddělení novoměstské nemocnice letos zavádí další novinky jako jsou například aromaterapie, bylinná napářka i nahřívací polštářky při porodu či možnost zapůjčení sedacích kruhů pro maminky po porodu. Od října porodní oddělení přidá i plavání pro těhotné v nemocničním bazénu. „Zpočátku se bude konat co čtrnáct dnů. V případě, že bude ze strany nastávajících maminek větší zájem, přejdeme na týdenní režim,“ komentoval novinku primář gynekologicko-porodního oddělení Tomáš Müller.

Výstava o dobrovolnictví je až do konce října k vidění v novoměstské nemocnici.
Krajská výstava v novoměstské nemocnici přibližuje práci lidí se srdcem na dlani

První kurz plavání mohou nastávající maminky navštívit v úterý 3. října, mají se na něj ale přihlásit předem. „Zájemkyně o kurz by si měly předem zavolat na telefonní číslo 566 801 327 a přihlásit se. Plavání začíná od 15 hodin,“ doplnil primář. Kurzu se může účastnit maximálně dvacet žen, které kurzem provedou zkušené porodní asistentky.

Vítězka soutěže Anděl mezi zdravotníky sestřička Jany Hladíková (uprostřed) z Třebíčské nemocnice. Druhé místo v soutěži Anděl mezi zdravotníky získal vrchní sestra Petr Pazour z Nemocnice Nové Město na Moravě.
Anděl mezi zdravotníky je z třebíčské nemocnice. Druhé místo má Nové Město

Další novinkou, kterou zavedlo porodní oddělení, jsou služby nutriční poradkyně. „Je na oddělení přítomna dvakrát týdně, konkrétně v úterý a ve čtvrtek mezi 13. a 15. hodinou. Na oddělení máme také letáčky s informacemi, jak mohou maminky v případě zájmu nutriční poradkyni později kontaktovat,“ dodal primář Tomáš Müller.

Na webových stránkách novoměstské nemocnice najdou rady i pacienti, kteří jsou například po operaci kloubu, prsu či páteře.