Pokud si maminky neví hned po porodu rady, jak manipulovat s dítětem, jak cvičit po porodu či císařském řezu, najdou na stránkách nemocnice v Novém Městě na Moravě nová instruktážní videa.
Z prvního videa se maminky dozví, jak cvičit hned po porodu:
V druhém videu mohou zhlédnout cviky, kterými posílí laktaci, urychlí zavinování dělohy a obnoví svalovou rovnováhu:
Ve třetím videu se maminky dozví, jak mají s miminkem správně manipulovat:
Porodní oddělení novoměstské nemocnice letos zavádí další novinky jako jsou například aromaterapie, bylinná napářka i nahřívací polštářky při porodu či možnost zapůjčení sedacích kruhů pro maminky po porodu. Od října porodní oddělení přidá i plavání pro těhotné v nemocničním bazénu. „Zpočátku se bude konat co čtrnáct dnů. V případě, že bude ze strany nastávajících maminek větší zájem, přejdeme na týdenní režim,“ komentoval novinku primář gynekologicko-porodního oddělení Tomáš Müller.

První kurz plavání mohou nastávající maminky navštívit v úterý 3. října, mají se na něj ale přihlásit předem. „Zájemkyně o kurz by si měly předem zavolat na telefonní číslo 566 801 327 a přihlásit se. Plavání začíná od 15 hodin,“ doplnil primář. Kurzu se může účastnit maximálně dvacet žen, které kurzem provedou zkušené porodní asistentky.

Další novinkou, kterou zavedlo porodní oddělení, jsou služby nutriční poradkyně. „Je na oddělení přítomna dvakrát týdně, konkrétně v úterý a ve čtvrtek mezi 13. a 15. hodinou. Na oddělení máme také letáčky s informacemi, jak mohou maminky v případě zájmu nutriční poradkyni později kontaktovat,“ dodal primář Tomáš Müller.
Na webových stránkách novoměstské nemocnice najdou rady i pacienti, kteří jsou například po operaci kloubu, prsu či páteře.