„Jedná se o nejstarší úsek páteřní cyklostezky od mostu v Kovářově ulici až k mostu přes Stavišťský potok. Povrch cyklostezky je v těch místech už dost poškozený, což vadí hlavně in-line bruslařům," konstatoval žďárský starosta Zdeněk Navrátil. Část stezky, které se oprava dotkne, je dlouhá přibližně 380 metrů a vyjde na 616 tisíc korun. „Přislíbená krajská dotace činí 240 tisíc korun," doplnil starosta.

Na základě návrhů pracovní skupiny, která se podmínkami cyklodopravy ve Žďáře zabývala, by mělo dojít také k vyznačení této páteřní cyklistické trasy přes Žďár. „Bylo by to od viaduktu u Hamrů až po Polničku, protože některá navazující místa mohou být sporná. Šlo by o vodorovné a svislé značení a trasa by mohla dostat i své jméno, v návrhu je například Sázavská," přiblížil Navrátil.

Pracovní skupina také navrhla, aby byla tato cyklotrasa zanesena do oficiálních map. „Protože například v mapách na googlu přes ni cesta do Polničky na kole nevede," řekl starosta.

Vyřešit chce městský úřad rovněž příjezd cyklistů do Žďáru ve směru od Nového Města. „Cyklisté by rádi využívali jednosměrku na křížení ulic Nerudova a Novoměstská obousměrně, aby nemuseli až na světelnou křižovatku u Conventu. Tento požadavek bychom rádi nějak akceptovali, ale za stávajících podmínek jenom tak jednoduše komunikaci zobousměrnit nelze. Muselo by tam být totiž zrušeno až pět parkovacích míst před bytovým domem, protože jinak by v místě nefungoval takzvaný rozhledový trojúhelník," sdělil starosta, proč možnost odbočení cyklistů z Novoměstské ulice naráží na platné normy.

Podle některých řidičů i obyvatel tudy ale někteří jezdci na kolech odbočují i přes zákazovou značku. „Párkrát jsem se tam už s cyklisty vyhýbal a prakticky vždycky to byli senioři. Spíš bych ale řekl, že jim nedošlo, že ten zákaz odbočení z hlavní silnice platí pro všechny, nejenom pro auta," vyjádřil se Pavel Juračka ze Žďáru nad Sázavou.

Ulehčit by se mělo také cyklistům ve Žďáře při překonávání ulice Strojírenská poblíž Penny Marketu, kde silnice dělí dvě části cyklostezky. „V návrhu je úprava křížení tak, aby v místě vznikl přejezd pro cyklisty," dodal Zdeněk Navrátil.

Hlavním projektem zaměřeným na podporu cyklistiky bude v příštím roce příprava propojení Pilské nádrže cyklostezkou do Stržanova. Využila by se k tomu bývalá úvozová cesta, která na křížení s frekventovanou silnicí I/37 tuto komunikace podejde. Radnice v příštím roce minimálně podá žádost o dotaci.

Co se týká plánu mimoúrovňového křížení cyklostezky se „sedmatřicítkou", tak poté, co stezka podejde komunikaci a cyklisty převede na druhou stranu, má pokračovat podél silnice až k vyhlídce, a pak dál po upravené místní komunikaci až do Stržanova. U Pilské nádrže by s vybudováním cyklostezky mohlo přibýt zázemí pro cykloturisty. Cyklostezka od Žďáru kolem Pilské nádrže do Polničky už nyní patří podle krajského sčítání k nejfrekventovanějším na Vysočině. V létě tam v průměru denně projelo či prošlo na jedenáct stovek lidí, denní maximum bylo bezmála 2800 chodců a cyklistů.