Pozemek o rozloze 328 metrů čtverečních byl už sice jednou vydražen, a to za rekordní tři miliony korun, ale proces nebyl doveden do zdárného konce. Přemrštěná cena, jež tímto způsobem „papírově“ vznikla, tedy 9146 korun za čtvereční metr, se tak nestala skutečností.

„Tři miliony, které nabídl zástupce neznámého investora v první dražbě, nebyly nikdy uhrazeny. Všechno bylo zastaveno a pozemek se tento týden bude dražit znovu. Město o něj má stále zájem, ale nejvyšší cenu, na jakou jsme ochotni přistoupit, nezveřejním. Více budu vědět v pátek,“ upozornila včera starostka Nového Města na Moravě Zdeňka Marková.

Při první dražbě byli Novoměstští ochotni za parcelu pod nemocnicí dát maximálně milion a dvě stě tisíc korun. Nabídka tří milionů korun ostatním účastníkům dražby udělala čáru přes rozpočet. Například Novoměstští už uvažovali o vybudování bytových domů či ordinací praktických lékařů. Nyní s trochou nedůvěry očekávají, jak se situace vyvine.

„Doufám, že se už nestane, aby dražba skončila podobným způsobem jako v předešlém případě,“ vyjádřila se starostka.

------------

Nejdražší pozemek v Novém Městě

– nejdražší parcelou se stal pozemek naproti prodejně Jednota pod novoměstskou nemocnicí (dříve se používal jako provizorní parkoviště)
– přemrštěná cena 9146 korun za metr čtvereční vznikla nabídkou zájemce, který sliboval zaplatit tři miliony za celý pozemek o rozloze 328 metrů čtverečních
– peníze však uhrazeny nebyly, dražba se bude opakovat

-------------

Více k tématu v sekci Související články