„Když se něco slaví, jdeme vždycky do Pohody. Měli jsme tu například třídní sraz. Čepují tam dobré pivo a mají příjemnou obsluhu, která s námi vydrží až do konce," pochválila restauraci vítězka soutěže. Z jídelního lístku prý zatím nestihla vše ochutnat, nicméně doporučila kuřecí steak Devil s chilli omáčkou.

Zákazníci si v restauraci mohou vybrat z pestré nabídky. Přes týden vaří i polední menu.

Panský dlabanec

„V menu je každý den na výběr okolo pěti jídel. Jedno z nich je vždy bez masa, takže se nají i vegetariáni," řekl provozní restaurace Luboš Trubačík. Ze specialit potom vyzvednul Panský dlabanec nebo speciální letní nabídku salátů. Hostům však chutnají i tradiční polévky, které v restauraci nabízí. „Z polévek si lidé nejvíce pochutnávají na bramboračce s hříbky. Teplé polévky se jí dokonce i v létě," uvedl provozní.

Základ úspěchu je podle něj v lidech, se kterými pracuje. „S kuchařem jsem tu před necelými šesti lety začínal a obsluha je tu s námi taky značnou dobu. Vše funguje tak, jak má, a doufám, že ještě nějakou chvíli bude," věří Trubačík. Výhra je tak pro něj oceněním jejich společné práce.

Radka Snášelová si naopak odnesla výhru v podobě kuponu v hodnotě 500 korun na občerstvení v restauraci. „Poukaz využiji pro sebe a rodinu, kterou pozvu na nějaké dobré jídlo," těší se výherkyně.

V soutěži byli ocenění další dva soutěžící, kteří obdrželi třísetkorunové kupony. „Je to příležitost, jak poděkovat našim stálým klientům za to, že k nám chodí a že hlasovali pro naši restauraci," řekl spokojený provozní Trubačík.