A co víc: Brychta nehodu v pátek v diskusním pořadu Na Slovíčko kabelové televize Vysočina úplně popřel. To, když se ho po telefonu v živém vysílání na incident zeptal jeden z diváků.

„Dne 18. září jste způsobil dopravní nehodu na Novoměstské ulici ve Žďáře, od které jste ujel. Považujete to za normální jednání?“ ptal se starosty Petr, jehož křestní jméno zaniklo v řeči moderátorky.

„Nevím o dopravní nehodě na Novoměstské, žádnou jsem nezpůsobil,“ reagoval bezprostředně v živém vysílání Jaromír Brychta.

Nehodu vyšetřovali dopravní policisté

Přestože nařčení starosta v televizi popřel, karambol potvrdili policisté. „Ano, 18. září opravdu k dopravní nehodě v ulici Novoměstská ve Žďáře došlo. Padesátiletý řidič Škody Octavia tam zachytil o vůz, který předjížděl a z místa odjel,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera. Jméno řidiče však neřekl.

Deníku se podařilo zjistit, že za volantem vozu seděl skutečně Jaromír Brychta. Politik v pondělí to, že byl vyšetřován policií kvůli nehodě z 18. září, nakonec potvrdil.

Má ale jinou verzi události, než oznámili policisté. „Předjížděl jsem auto s vozíkem. Vůbec jsem si nevšiml, že bych o něj zavadil. Jen jsem ucítil takové zabublání ve volantu, jako když bych najel na hrbol, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Zařadil jsem se před něj a pokračoval dál v cestě,“ vzpomínal na 18. září.

Když prý dojel k úřadu, kam spěchal na zastupitelstvo, všiml si, že má špinavý bok vozu. „Po chvíli mi volali policisté, kteří mi o nehodě řekli,“ dodal Jaromír Brychta.

Jak tvrdí, jel autem, které má půjčené na dobu předvolební kampaně. „Jsou na něm nalepené plakáty s mým jménem a fotkou. Copak si myslíte, že bych s tímhle autem odjížděl od havárie? Vždyť bych musel být blázen,“ rozčiloval se šéf žďárské radnice.

Na dotaz, proč karambol v televizi nepřiznal, odpověděl: „Kdybych to tam začal rozebírat, na nic jiného už by nevyzbyl čas,“ řekl Deníku Brychta.

Podle Jaromíra Brychty ho chce někdo touto nehodou, která podle něj ani nehodou nebyla, pošpinit. „Jsem žhavý kandidát do Senátu. Nevěřím proto, že je náhoda, že se tahle informace dostala na veřejnost právě teď,“ myslí si první muž žďárské radnice.

-------------

Záznam z diskuzního pořadu najdete níže. Stačí kliknout na tlačítko pro přehrávání.

Vystřižený videoúsek s dotazem volajícího najdete v multimediální záložce u článku.

-------------

Dvě verze případu

Policie:
Padesátiletý řidič Škody Octavia předjížděl 18. září kolem čtvrté odpoledne kolonu vozidel v ulici Novoměstská ve Žďáře. Když v protisměru spatřil dvě auta, snažil se jim vyhnout a při tom zachytil o předjížděný favorit. Šofér nezastavil a pokračoval v jízdě. Policistům se ho po chvíli podařilo vypátrat. Při šetření vyšlo najevo, že padesátiletý řidič předjížděl v místech, kde je to zakázané. Škoda na favoritu činí pět set korun, na Octavii je to pět tisíc.

Starosta Jaromír Brychta:
Jel jsem na zasedání zastupitelstva. Za čerpací stanicí jsem předjel osobní auto s vozíkem, a to v místech, kde je to povolené. Vůbec jsem si nevšiml, že bych o něj zachytil. Jen jsem ucítil takové zabublání ve volantu, jako bych najel na hrbol, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Když jsem přijel k úřadu, všiml jsem si špinavého boku auta, chvíli na to mi volala policie. Vůz byl jen špinavý, když jsem ho umyl benzinem, nic odřeného tam nebylo.


zdroj: www.televizevysocina.cz