Tím zároveň padl účastnický rekord z roku 2016, kdy se do jarní přírody vydalo 963 turistů. „Za ideálního počasí byla jako tradičně vysoká účast jak místních, tak lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí, ale přijeli také turisté ze vzdálených míst, jako je třeba Světlá nad Sázavou, Praha, Pečky, Kroměříž, Vsetín, Hulín, Kamenec pod Vtáčnikom, Jihlava, Ostrava, Bratislava, Zlín nebo Příbram,“ uvedl předseda nedvědického odboru Klubu českých turistů Petr Vejrosta s tím, že na zajištění akce se podílelo pětatřicet pořadatelů.

Ilustrační foto.
Řidič nerespektoval zákaz řízení

Na nejkratší šestikilometrovou trasu s brněnským Českým rozhlasem se pustilo 108 lidí, na sedm kilometrů vyrazilo 115 „pochodníků“, nejvíce, a to 468 lidí, ušlo devítikilometrovou trať. „Šestnáctku“ si dalo 265 turistů, 27 kilometrů urazilo 58 pěšáků, 34 kilometrů zvládlo 27 účastníků pochodu a nejdelší padesátku si letos nenechalo ujít 49 turistů. „Na sedmatřicetikilometrovou cyklotrasu letos vyjelo 53 cyklistů a jinou si vybralo 24 lidí,“ upřesnil Petr Vejrosta.

Při prvním ročníku pochodu v roce 1974 se na trasy v okolí Nedvědice, na Bystřicku a Tišnovsku pustilo „jen“ 143 turistů. O rok později jich bylo už 314 a v roce 1979 dokonce 716. V posledních letech se účast pohybuje kolem osmi až devíti stovek lidí, především v závislosti na počasí.