Ulice je přitom jedním z hlavních vjezdů do centra města. Navíc od nové kruhové křižovatky. Uzavírka je plánována kvůli výstavbě nového chodníku a s ní související celkovou opravou sítí.

„Budou se rekonstruovat i kanalizační sítě, takže jde o investici ve spolupráci se Svazkem vodovodů a kanalizací Žďársko. S ohledem na stavbu chodníku dojde k mírnému zúžení vozovky. Chodník povede po levé straně ulice od kruhové křižovatky a napojí se už na hotový chodník u VZP,“ přiblížila rozsah prací starostka Zdeňka Marková.

Na stavbu chodníku v této lokalitě Novoměstští čekají dlouho. Došlo i k posunutí termínu výstavby s ohledem na loni dokončenou stavbu kruhové křižovatky. Úpravy v Nečasově ulici přijdou na dvanáct milionů korun.

Rekonstrukce v Nečasově ulici budou znamenat její úplnou uzavírku po celou dobu prací. S určitým omezením musí počítat i obyvatelé dotčené lokality. To přiznává i novoměstská starostka. „Komplikace vzniknou hlavně lidem, kteří tam mají garáže. A těch není málo. Na období stavby se budou muset asi smířit s omezením. Třeba i s odstavením aut mimo garáže,“ uvedla Marková.

Po opravách v Nečasově ulici čeká řidiče velká změna, především ty, kteří Nové Město znají. Dojde totiž ke změně přednosti v jízdě na křižovatce U Pasáčka.

Zatímco v současné době vede hlavní silnice od Vratislavova náměstí po ulici Nečasova ke kruhové křižovatce, nově bude hlavní z ulice Žďárská s odbočením na ulici Nečasovu a ke kruhovému objezdu. To vše i s ohledem na příjezd k novoměstské nemocnici.

Ivan Lidmila