„Návštěvníci si u nás mohli projít zahradu a podívat se do našeho venkovního bytu, kterému říkáme kuchyně na venku, a který byl primárně postavený ke zpracování produktů. Je to vlastně takový malý ateliér,“ popsala část nabídky Chalupy pod lípou její spolumajitelka Anna Štukhejlová.

Na zahradě se v podzimním pochmurném počasí návštěvníci dlouho nezdržovali, zato vnitřní prostory je neobyčejně lákaly. Bylo se věru na co dívat, na své si přišli zejména milovníci keramických výrobků a starých věcí.

Příchozí, na které v krásném historickém objektu dýchala poklidná atmosféra starých časů, si mohli všechno nejen důkladně prohlédnout, ale také si zakoupit něco z nabízených regionálních potravin a rukodělných výrobků. Některé z nich pocházely i z textilní dílny Anny Šukhejlové.

„Ke Dni otevřených ateliérů jsme se přidali poprvé, ale mnozí lidé už nás znají z akcí, které u nás pořádáme. Děláme je poměrně často. A někteří ani na akce nečekají a zastaví se u nás, kdykoliv jedou kolem. Jsme už na to zvyklí, pokud jsme doma, rádi jim naši chalupu ukážeme,“ usmála se Anna Štukhejlová.