Své čtyři soupeře přivítala ve svém zrekonstruovaném domě ve venkovském stylu jako poslední, v pátek 10. prosince. Předložila jim menu skládající se ze čtyř chodů, na jehož sestavení měla přitom podle svých slov jenom velice málo času.

„Překvapilo mě, jak bylo všechno rychlé. Pořad jsem sledovala o prázdninách, bavil mě, a tak jsem se jednoho dne zaregistrovala. Říkala jsem si, že pokud se mi vůbec někdo ozve, bude to určitě dlouho trvat. Volali mi přitom už za pár dní,“ popsala rychlý sled událostí Lenka Krupíková. Dům si potom štáb prohlédl a následně se jí z televize ozvali, že se začne hned další týden vařit.

V poklusu

Lenka Krupíková tedy musela rychle sestavit menu, ale vedle s ním nakonec rozhodně nešlápla. Za svůj předkrm v podobě ošizeného tatarského bifteku, bramborovou polévku s podomácku upečeným chlebem, marinovanou vepřovou panenku a zakázaný dort s rumem od svých soupeřů dostala celkem pětatřicet bodů.

To je výsledek výrazně lepší, než s jakým se ostatní soutěžící setkávali po celý týden. Vaření Lenčina menu bylo podle ní náročné hlavně časově, ostatně z hlediska času jí dalo zabrat celé natáčení. „V televizi to vypadá, že si jen tak zajdeme k někomu na večeři, popovídáme si, najíme se, zhodnotíme pokrm a je to. Ve skutečnosti jsme byli celý týden od rána až do noci na nohou, natáčelo se a projezdili jsme celou Vysočinu,“ nechala se slyšet maminka tří dětí, která vyhrála v Prostřeno! pětadvacet tisíc korun.

Také vzájemné vztahy mezi pěticí soutěžících nebyly podle ní rozhodně tak vyhrocené, jak to mohlo potom vypadat na televizní obrazovce.

Se všemi v kontaktu

„Přestože natáčení skončilo už před několika měsíci, s ostatními si stále voláme. A třeba s Ilonou jsme se hodně spřátelily a několikrát jsme se už navštívily,“ konstatovala Lenka Krupíková.

Své účasti v soutěži nelituje, i když ji nepříjemně zaskočily reakce některých lidí. V internetových diskusích řešili každý detail a pro kritiku nešli daleko. „Právě těm bych doporučila, aby se do pořadu přihlásili. Není to totiž taková legrace, jak to vypadá,“ dodala vítězka pořadu.

Jak s výhrou naloží, zatím dle svých slov neví. Ráda cestuje a na cestách ochutnává místní speciality, ale se třemi dětmi jí na koníčky už moc času nezbývá. „Hodně času mi samozřejmě zabere cvičení. Myslím, že se svým svěřencům dost věnuji, kromě tréninků pořádáme i různé akce, teď jsme třeba vydali kalendář,“ pochlubila se Lenka Krupíková, jež sportovně nadané děti trénuje v Novém Městě na Moravě.