Rolba například opět upravila už najetý Žďárský okruh a také smyčku na Hamerském okruhu. Nově potom protáhla stopu od Jordánku k cyklistické stezce, aby lyžařům usnadnila nástup do stopy.

Skútr najel také okruh u Polničky, dál na Račín a zpět k Mikšovci. Rolba vyjela na Polničský okruh rovněž, ale kvůli orání za silnicí z Polničky do Vepřové její stopa vede jen k silnici a zpět.

Velkou předností žďárských tratí je možnost lyžovat na nich jak klasickou technikou, tak bruslením. Aktualizované informace najdete na www.skizdarsko.cz.

Novoměstské běžkařské tratě jsou rovněž v „pohotovosti". Včera rolba vyrazila přes Medlovské údolí na Rokytno, Studnice a zpět směrem na Sklené, Tři Studně, Fryšavu, Samotín, Krátkou, Kadov, Tři Studně a zpátky ke Ski hotelu. „Pokud o víkendu přestane sněžit, upraví se tratě rolbou znovu, ale dokud bude sníh padat, bylo by to neefektivní," řekla Jaroslava Šmídková z novoměstského informačního centra.

Kdo si chce na vlastní lyže vyzkoušet, kudy se jezdí pro světové medaile, má také možnost. Musí se však řídit rozpisem termínů, kdy jsou tratě Vysočina areny k dispozici veřejnosti.

Ošizeni ovšem nebudou ani sjezdaři. Kromě Měřína a Věžné, kde zatím není dostatek sněhu, jsou všechny vleky na Žďársku v provozu. Lyžuje se ve Svratce, v Jimramově, na Fajtově kopci, na Karasíně i v Dalečíně, vlek bude v sobotu a v neděli v provozu také v Daňkovicích. Svah tam ale nebude upravený rolbou. Provozovatelé vleků čekají rušný víkend, neboť může být poslední v této sezoně s tak příznivými podmínkami.

V plném provozu je celý týden i sjezdovka s lanovkou na Harusově kopci v Novém Městě, která byla do 17. února uzavřena kvůli organizaci dopravy biatlonového mistrovství. „Po konci šampionátu jsme opět v provozu, jezdíme podle provozní doby, bez jakýchkoli omezení. Snowpark jsme rozšířili o další skok. Momentálně jsou ideální podmínky, tak čekáme, že na sjezdovky vyrazí množství lyžařů," pověděl Karel Klapač, správce Ski snowparku Harusův kopec.