Celkem na dělníky čeká bezmála dva a půl kilometru vozovky. Práce proto rozloží do dvou let. „V první sekci budeme pracovat mezi barokním mostem a křížením s ulicí Wonkova, což zahrnuje část ulice Santiniho a dále ulice Bezručova a Jungmannova v celkové délce zhruba 1 400 metrů,“ uvedl za Ředitelství silnic a dálnic, investora akce, Martin Buček.

Letošní práce rozdělí na pět menších úseků, přičemž ten nejdelší měří 390 metrů. „V rámci několika etap budeme pracovat vždy jen na jedné polovině vozovky. Druhá zůstane zachována pro kyvadlový provoz,“ popsal Buček.

Tento týden začínají z centra od křižovatky silnice první třídy číslo sedmatřicet s Wonkovou ulicí. Tento úsek je dlouhý 139 metrů.

„V rámci opravy dojde k obnově krytových, respektive konstrukčních vrstev vozovky v místech, kde bude třeba odebrat část krajnice a vybudovat novou. Dále pak obnovíme silniční obrubníky, obnovíme funkčnost odvodnění a přilehlých příkopů a také obnovíme vodorovné dopravní značení,“ přiblížil Buček.

Součástí je i oprava a sanace mostu u zámku, nedaleko toho barokního. „Je z roku 1932 a ačkoli nevyžaduje okamžitý zásah, vyskytují se na něm poruchy, které mají nepříznivý vliv na zatížitelnost mostu. Chceme proto zlepšit jeho technický stav, a prodloužit tak jeho životnost, abychom se sem za pár měsíců nemuseli vracet a znovu omezovat provoz,“ vysvětlil Buček.

Oprava vyjde na více než osmatřicet milionů korun. Část od barokního mostu do centra města zprovozní za šestnáct týdnů. Do druhé, která vede od mostu na hranici města k benzinové pumpě, se pak pustí příští rok a potrvá pětadvacet týdnů.