Není divu, protože provozovatelé Hotelu Rokytno Alice Macháčková a Martin Kučera mají ke sportu velice blízko. A to nejen takříkajíc na dálku, tedy sledováním sportovních přenosů na televizní obrazovce. „Oba závodně hrajeme volejbal,“ prozradila Alice Macháčková.

Přenos prvního závodu Martiny Sáblíkové na 3 tisíce metrů, v němž obhajovala stříbro ze Soči, se do rokytenského pohostinství dostal s menším zpožděním. Hlavně štamgasti se totiž scházejí až v podvečerních hodinách, přes den není na vysedávání v hospodě čas. Provozovatelé jim proto zprostředkovali záznam závodu žďárské reprezentantky až tehdy, když se konečně sešli. „Martina Sáblíková je česká ikona v rychrobruslení. Každý, kdo se zabývá sportem nebo kdo se na něj rád dívá, jí musí fandit,“ prohlásila Alice Macháčková.

Přestože nebylo možné očekávat od naší rychlobruslařské jedničky po letošních komplikacích hned zlatou medaili, čtvrté místo nebylo zklamáním jen pro ni. „Půlvteřinová ztráta na třetí místo je hodně velká škoda. To naštve. Ale člověk není stroj, nemůže pořád vyhrávat. I když v posledních metrech do toho mohla víc šlápnout. Měla pomalou soupeřku, to asi také udělalo své. Kdyby jela ve dvojici s někým rychlejším, určitě by jí to podle mého pomohlo,“ nechala se slyšet Marie Káfoňková z Oslavan.

Martina Sáblíková byla v cíli zklamaná, medaile ji utekla o půl vteřiny.
Sáblíkové chybělo k medaili 52 setin, dojela čtvrtá

„Já jí strašně fandím, ale bohužel jí to tentokrát nevyšlo. Měla problémy, tak se to tak trochu dalo i čekat. Ale pětku určitě zvládne, držím jí palce,“ doplnil ji Kamil Tatíček z Rokytna.

I v Rokytně se diskutovalo zejména o tréninkovém manku Martiny Sáblíkové. „Jsem zklamaný, Martina nemá formu, netrénovala. Asi nevyjdou ani další závody, možná se jí podaří získat bronz na pět tisíc metrů, ale moc tomu nevěřím. Zato biatlon mě potěšil, Vítková skončila třetí, to jsem netipoval,“ připomenul český olympijský úspěch Tomáš Kuda z Brna.

Přestože napjatě očekávaný závod nevyšel, v rokytenském pohostinství se hosté mohou těšit i na další sportovní přenosy. „Je olympiáda, což je letošní největší sportovní svátek, tak přenosy z ní nemohou chybět. Promítáme na plátno ale veškeré sportovní pořady, nejen ty olympijské. Fotbal, hokej, biatlon, prostě jakýkoliv zajímavý sportovní přenos,“ potvrdila Alice Macháčková.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přebírá květiny od místostarosty Žďáru nad Sázavou Josefa Klementa.
Jaký dárek připravit pro Martinu? Lámou si hlavu ve Žďáru