Barevné show se příchozí všech věkových kategorií dočkali po krátkém kulturním programu, o který se postarali členové chrámového sboru Fons. Ti rovněž po zdravicích starostky Dagmar Zvěřinové, obou místostarostů okresního města Jaromíra Brychty a Ladislava Bárty nebo mimo jiné předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslavy Němcové zapěli českou státní hymnu.

Diváci, již se nevešli přímo do centra, zůstávali stát na hlavní silnici, která byla v době konání ohňostroje pro automobily neprůjezdná. „Akci opětovně nepřálo počasí. Stejně jako v loňském roce byla mlha, naštěstí ale nepršelo. Určitě nás to ale neodradí, abychom za rok přišli znovu," nechala se slyšet Hana Karásková ze Žďáru nad Sázavou.

Žďár nad Sázavou je jedno z mála měst, které nepořádá klasický půlnoční silvestrovský ohňostroj. „Novoroční ohňostroj děláme v podvečer prvního dne nového roku i kvůli dětem," uvedl první žďárský místostarosta Jaromír Brychta s tím, že do města se sjíždějí v tento čas rovněž lidé z okolních obcí.