Pacient cizí národnosti skutečně v nemocnici byl, ale nikoliv hospitalizován. „Dopoledne se dostavil do běžné ambulance na vyšetření. Po zjištění, že trpí nakažlivou chorobou, byl lékařkou poučen o následném postupu, včetně nutnosti léčby ve specializovaném zdravotnickém zařízení a byla mu nabídnuta konkrétní zdravotnická zařízení, mezi kterými si měl zvolit,“ popsala mluvčí nemocnice Helena Zelená Křížová.

Policie pátrá po cizinci, který odešel z nemocnice v Novém Městě na Moravě. Muž trpí vážnou nakažlivou nemocí.
Z novoměstské nemocnice utekl s vážnou nakažlivou nemocí, po muži pátrá policie

Lékařka nabízela muži i transport, ten ho však odmítl a následně odešel z ordinace. „Zdravotničtí pracovníci nejsou v těchto případech oprávněni pacienta zadržet, ale mají povinnost informovat krajskou hygienickou stanici, což lékařka také učinila,“ vysvětlila mluvčí.

Policisté následně začali po muži pátrat a obrátili se s žádostí o pomoc také na veřejnost. Podle jejich informací mohl muž zamířit do Dolního Újezdu na Pardubicku. Při kontaktu s ním je nutný respirátor nejvyšší třídy. Ve středu hodinu po poledni policejní mluvčí Dana Čírtková Deníku sdělila, že strážci zákona zatím muže nenašli.