„Budeme vyhlašovat záměry na rekonstrukci nejen pro nové uchazeče. Šanci dáme i těm nájemníkům, kteří v městském bytě bydlí nejméně pět let, za tu dobu nemají u pronajímatele žádné pohledávky, ve všech agendách městského úřadu mají vše srovnáno a jejichž byt od roku 1995 neprošel celkovou rekonstrukcí. Takovýto nájemníci se nám nyní mohou hlásit,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.

Tálský mlýn.
Žďár nabízí k pronájmu Tálský mlýn. Zájemci se mohou hlásit do konce března

Město už se rozhodlo zmodernizovat několik bytů ve dvou bytových domech v ulicích Brodská a Revoluční. „Stávající nájemci si mohou vyplnit formulář a podat žádost. Bude to probíhat tak, že pokud bytová komise rozhodne, že nájemník splňuje všechna požadovaná kriteria, doporučí radě města umístit tohoto nájemníka do zrekonstruovaného bytu. Jestliže ho rada vybere a schválí, přestěhuje se nájemník do nového bytu. Pak si může rozmyslet, zda zůstane v novém bytě nebo si tam jen odskočí dokud se nezrekonstruuje ten jeho stávající,“ vysvětlil Josef Klement.

Rekonstrukce potrvá přibližně měsíc. Zahrnuje výměnu rozvodů, jádra, podlahové krytiny, kuchyňského vybavení i oken. „Náklady na rekonstrukci se pohybují od 200 do 250 tisíc korun. Hradí je město ze svého rozpočtu,“ doplnil Josef Klement s tím, že rekonstrukce některých městských bytů se neuskutečnila už třicet let.