Mezi děti tam přišli pracovníci Záchranné stanice Lipec na Pardubicku a kromě přednášky na téma Smysly zvířat s sebou přivezli živé tvory zvířecí říše. „Přednáška, která je určena pro děti z mateřských a základních škol, je stavěna interaktivně. Povídáme dětem o přírodě a zvířatech, jež žijí kolem nás. O jejich smyslech, díky nimž si dokážou obstarat potravu a sama se co nejlépe ubránit nebezpečí a nástrahám divočiny," uvedl za záchrannou stanici Ondřej Pelikán.

„Naším cílem je probudit v dětech zájem o přírodu a zvířata žijící v lesích, nejen o ta, která vidí v zoologických zahradách," dodal Pelikán.

Ve třídě plné dětí mu dělala společnost ochočená a k člověku přátelská zvířata, chovaná ve zmiňované stanici ježek, sova pálená, výr, had, potkan anebo šváb. S jejich pomocí pak jednotlivé smysly dětem ukazoval.

„Zvířata byla pečlivě vybrána taková, která jsou dětem známá, a nyní je mohly vidět i zblízka. Velkým zážitkem pro děti rovněž bylo, když si některá zvířata mohly pohladit nebo i vzít do ruky," shodl se kolektiv učitelek žďárské školky