„Žďár bude jedním z osmi měst na Vysočině, kde se uskuteční Road show, upoutávková akce na blížící se biatlonové závody. Jednatřicátého ledna přijede do města zpěvák Petr Bende, nebude chybět ani laserová biatlonová střelnice, kde si lidé budou moci vyzkoušet střelbu z malorážky," informoval místostarosta Ladislav Bárta.

Koncerty

Zatímco tuto záležitost mají na starost pořadatelé světového mistrovství a radnice dává zdarma na základě partnerství k dispozici jen prostory a připojení na energie, koncert v Domu kultury už bude plně v režii města, respektive příspěvkové organizace Kultura Žďár a Batyskafu. Podle vyjádření Bárty se mohou nejenom sportovní fanoušci těšit na hudební produkci různých hudebních žánrů jako například swing, jazz či rock and roll. „Termín koncertu se v současné době dolaďuje, připadne bud na 11., nebo 12. února. Vstup by měl být volný. Jakmile bude program hotov, vydáme tiskovou zprávu," dodal žďárský místostarosta.

Radnice zamýšlí více zviditelnit město, pro návštěvníky bude zpřístupněn také poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo areál žďárského zámku. „Expozice zámku si budou moci zájemci s průvodci projít od 11. do 15. února v době od 11 do 16 hodin. Zaplatí klasické vstupné," sdělil Stanislav Růžička z Informačního a turistického centra Žďas. Rada města dala dále souhlas s dotiskem propagačních materiálů. Náklady na kulturní doprovodný program včetně reklamy a zmiňované propagace vyjde na částku do 250 tisíc korun.

Letošní největší sportovní podnik v České republice se dotkne nejen Nového Města na Moravě, ale rovněž Žďáru a jeho bezprostředního okolí. „Dojde k posílení služeb městské policie, častěji se bude odhrnovat sníh, mimo jiné z parkovacích ploch či z přístupové cesty ke kostelu na Zelené hoře, i svážet odpady," řekla starostka Dagmar Zvěřinová.