Nehoda s vážným zraněním se stala odpoledne u Kamenice nad Lipou. Třiadvacetiletá řidička dostala při předjíždění smyk a narazila do stromu. Kolem 17:00 zablokovala silnici I/23 u Markvartic na Jihlavsku nehoda kamionu a autobusu. Policie tam nemá hlášené žádné zraněné.

Dopoledne kamiony blokovaly hlavní tah číslo 38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, stály také na trase mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem. Nehody byly i na D1. K večeru se situace na silnicích Vysočiny trochu uklidnila, protože sněžení ustávalo a nebyla tak hustá doprava.

Silničáři měli odpoledne v terénu více než 100 sypačů, silnice prohrnovaly také desítky traktorů s radlicemi. Na obtížně sjízdné úseky od rána upozorňovali řidiči z celého kraje. Silnice mezi Rankovem a Čachotínem poblíž Chotěboře byla ráno uzavřena, nedalo se tam projet kvůli porouchanému autobusu.

Energetici kvůli námraze začali v těchto dnech vyhřívat linky velmi vysokého napětí na Jihlavsku a na Třebíčsku. Situace zatím není nijak kritická a vrstva námrazy na metru vedení zatím váží několik desítek gramů. "Ale preventivním vyhříváním našich linek můžeme kritickému stavu předejít," uvedl Martin Rampl z centrálního dispečinku firmy E.ON.

Teploty se dnes na Vysočině drží i sedm stupňů pod nulou. Výstraha na tvorbu sněhových jazyků platí v kraji do dnešního večera a před novou sněhovou pokrývkou na Vysočině meteorologové varují do středečních 10:00.