Zástupci stran oslovených ČTK většinou uváděli, že nejvíc sázejí na přímý kontakt s voliči prostřednictvím besed a mítinků na náměstích. Někteří kandidáti jich už absolvovali dvě až tři desítky. Nejpestřejší program je na Jihlavsku, kde se vedle krajských konají i senátní volby. Některé strany proto připravují v příštím týdnu závěrečné akce v Jihlavě. Náklady na volební kampaň se u oslovených stran budou pohybovat od 0,5 do 2,3 milionu korun.

Sociální demokraté objíždějí sídla v kraji od začátku minulého měsíce, jejich kampaň vyvrcholí ve čtvrtek velkým mítinkem v Jihlavě. Rozdávají mimo jiné pro tuto příležitost vytištěnou turistickou mapu s názvem Křížem krážem Vysočinou i oranžové růže, jichž už padlo kolem 6000.

ODS pozvala voliče na řadu setkání nad kávou s krajským lídrem Zdeňkem Geistem. Úsilí o přízeň voličů završili občanští demokraté tradičním výstupem na Javořici, nejvyšší vrch Vysočiny. Volební program nabízejí voličům i prostřednictvím QR kódů na svých volebních materiálech. Kandidátku hnutí ANO v kraji propagují billboardy a inzeráty v tisku. Jeho kandidáti absolvovali více než dvě desítky setkání s voliči na náměstích.

Lidovci již uskutečnili většinu z tří desítek naplánovaných akcí, poslední mítink budou mít ve středu v Pelhřimově. Lídr Jaromír Kalina, bývalý sládek, zve lidi na ochutnávky piva z regionálních pivovarů. Do čtvrtka se ho vypilo asi 20 sudů.

Kandidáti koalice Žijeme Vysočinou složené z TOP 09 a zelených rozdávávají balení brambor s odkazem na webovou aplikaci Horký brambor. Lze na ni psát různá upozornění, třeba na rozbitou silnici. Zástupkyně zelených Hana Konvalinková na billboardech v Brzkově slibuje místo uranového dolu školu. Závěrečný mítink koalice bude ve čtvrtek v Jihlavě.

Starostové pro Vysočinu vedou kampaň prostřednictvím sociálních sítí i billboardů. Do schránek nechali lidem kraji doručit své volební noviny. Jednotliví starostové se snaží oslovit voliče ve svých regionech.

Traktorem objíždí Vysočinu senátor Jan Veleba, lídr kandidátky koalice složené ze Strany práv občanů (SPO) a hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD). Veleba uvedl, že trasa této Traktor Zetor tour 78 v kraji měří přes 3000 kilometrů a skončí ve čtvrtek v Maršovicích u Nového Města na Moravě.

Komunisté sázejí nejvíc na besedy s lidmi. Domácnostem v kraji rovněž nechali doručit své volební noviny. Vrcholem jejich kampaně bude ve středu setkání s voliči v Jihlavě a ve čtvrtek v Havlíčkově Brodě, odkud je krajský lídr KSČM Milan Plodík.