„Drobný elektrický problém vyřešíme. Vítám vás na našem country bále. Jezte, pijte, hodujte! Ahoj!” přivítal desítky bavících se vyznavačů „přírodního” života ze všech koutů republiky kapelník Milan Dvořák.

Vstup zdarma měli ti, kteří přišli převlečení za čerta, Mikuláše, anděla nebo chobotnici. „Oni tu klasickou trojici vždy něčím ozvláštní. Loni to například byli netopýři,“ připomněl Josef Václavík, po trampsku Filo, původem z Ostravy, dnes ze Šumperka.

Jemu a jeho přítelkyni se pro ten večer na hlavě usadily dvě háčkované chobotnice ozdobené červenými copánky a zelenými chapadly. „To jsme včera ušili horkou jehlou,“ poznamenala vesele Naďa Pražská alias Paťa.

Počáteční přerušení dodávky elektrické energie v žádném případě nenarušilo dobrou náladu, kterou v sále navodil předchozí trampský festival Vírský sumec. Falešná karta, potažmo její akustické kytary a basa, hrají i bez elektřiny, takže těch několik temných minut vyplnily hudba a zpěv bez problémů.

„A tančit a zpívat se tu bude až tak do dvou hodin. Potom se sál promění v noclehárnu se spacáky. Kapely a všichni, kterým se ještě nebude chtít spát, se přesunou do místnosti pod pódiem, kde se bude pokračovat až do rána,“ nastínil další průběh večera Daniel Pavlík z Hradce Králové.