Oddíloví vedoucí, kteří byli s mladým praktikantem na táboře, se nechtějí k tragédii vyjadřovat. „Nezlobte se, ale nechci o tom mluvit. Je strašné, co se stalo. Pro všechny, kdo tam byli, je to moc těžké,“ řekla smutně osmnáctiletá dívka, která si nepřála zveřejnit ani své jméno.

K tragédii se vyjádřil pouze František Havlík z odborového svazu Žďas, jenž je provozovatelem tábora. „Mladík zkolaboval ve čtvrtek v nočních hodinách na poradě po noční stezce odvahy. První pomoc mu poskytly zdravotnice, které tam mají během turnusů službu,“ uvedl František Havlík.

Na místo se po chvíli dostavila i rychlá záchranná služba. „Mladík ztratil vědomí a zastavil se mu dech. Lékaři se ho snažili po příjezdu oživit, v resuscitaci pokračovali i během jízdy v sanitce až do novoměstské nemocnice. Na ARU však sedmnáctiletý praktikant zemřel,“ uvedla krajská záchranářka Edita Richterová.

Co se mladému praktikantovi přihodilo, prověřují v současné době kriminalisté ze Žďáru nad Sázavou. „Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy, která se uskutečnila hned v pátek,“ informoval kriminalista Pavel Kubiš.

Podle Františka Havlíka tábor nadále funguje. Jak tvrdí, zdravotníci v Zubří občas zasahují, třeba u záchvatů. „Jezdí k nám například školáci, kteří trpí epilepsií. Máme však vyškolené zdravotnice, které mají znalosti na takové úrovni, že si dokáží poradit,“ sdělil František Havlík.