Na Harusově kopci už sněžná děla vyrobila přibližně polovinu potřebného sněhu. Podle správce Karla Klapače by se první lyžaři mohli na sjezdovku vydat už v pondělí. Lyžování by mělo v pondělí začít také v Jimramově na Žďársku a na Křemešníku. „Na rozlehlé sjezdovce v Lukách bude zasněžování trvat déle, ale díky mrazům pojedou sněžná děla nepřetržitě, a sezona by mohla začít přibližně v polovině příštího týdne," uvedla správcová Magda Vaňková.


Provozovatelé areálu Jalovec na Třebíčsku předpokládají, že na části sjezdovky by se mohlo začít lyžovat 30. prosince. Kolem Silvestra by mohla sezona začít také na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Ve Svratce na Žďársku počítají se zahájením provozu během příštího víkendu.


O vánočních svátcích se letos na Vysočině nelyžovalo. Technický sníh, který se v některých areálech podařilo vyrobit začátkem prosince, kvůli teplému a deštivému počasí před Vánoci z větší části roztál.


Na Vysočině jsou tři desítky sjezdovek. V minulé mírné zimě se na polovině z nich vůbec nelyžovalo. Otevřena byla jen střediska vybavená sněhovými děly. Nejvíc sjezdovek, a to 14, bylo v provozu zkraje února, pak se počasí pro lyžování zase zhoršilo.

Jaroslav Buček