Centrum je financované výhradně z městských peněz. Stavba v celkové hodnotě 135 milionů korun by měla začít lidem ze Žďáru i z okolí sloužit přibližně v polovině příštího roku. Novinářům to dnes řekla starostka Dagmar Zvěřinová.

„Získali jsme výhodný úvěr na stavbu chodníků, pokusíme se o něco podobného i u stavby relaxačního centra,“ uvedla. Letos by se na stavbě mělo prostavět přibližně 90 milionů korun. „V současné době jsme stále v zemi, ale ve druhé polovině roku už by měla stavba vyrůst do výšky,“ dodala starostka. Vnitřní instalace a montáž vybavení se uskuteční v zimních měsících, venkovní terénní úpravy jsou naplánované na jaro příštího roku.

Přestavba městského krytého bazénu na relaxační centrum s vodními atrakcemi a tobogány začala loni v březnu. Brzy se ale ukázalo, že původní bazén měl podstatně horší izolaci, než bylo uvedeno ve stavební dokumentaci. Spodní vodu v místě budoucího staveniště podle radnice neobjevilo ani několik sond. Kvůli odvodnění a lepší izolaci se stavba proti původním záměrům prodražila asi o šest milionů korun.

O zlepšení podmínek pro koupání se ve městě debatovalo několik let. Původně se plánovala stavba letního akvaparku u Pilské nádrže. Zastupitelé se ale nakonec přiklonili ke krytému vodnímu centru, které bude moci sloužit celoročně.