Vášnivá zahradnice Miloslava Gregorová darovala vloni Horáckému muzeu desítky papírových pytlíčků plných semínek. Kurátorka sbírkových fondů Alice Hradilová se pak postarala o zřízení semínkové banky a pečuje o její provoz a propagaci. „Jaro už je za dveřmi a semínkovna v infocentru se začíná plnit. Momentálně si lidé mohou přijít třeba pro fazole, cínie, hledíky nebo měsíček. A v našich podmínkách stojí za to zkusit i divoké rajče,“ pozvala na bezplatný „nákup“ do Horáckého muzea nadšené zahradníky Alice Hradilová.

Konkurence v krajské anketě je velká. I další navržená jména si už našla své příznivce. Jejich skutky si také zaslouží pozornost, stejně jako novoměstská semínkovna.

Alena Jelínková z chotěbořské knihovny byla nominována za svou aktivitu při vzniku komunitního centra pro nejmenší čtenáře v dětském oddělení. Milan Teslevič je pro změnu „otcem“ muzea věnovaného Jaroslavu Foglarovi. Unikátní expozice se nachází v hradních prostorách v Ledči nad Sázavou.

Peníze. Ilustrační snímek.
Spolky dostanou peníze od města rychleji, do padesáti tisíc rozhodne rada

Jana a Václav Chalupovi se svým divadélkem DIK dokážou pravidelně potěšit malé i velké nejen v chotěbořské knihovně, ale i na dalších místech. A nominován je také trenér mladší a starší přípravky SK Huhtamaki Okříšky Marian Kotrba nebo Martin Kříž z Chaloupek, který byl jeden z iniciátorů projektu Učíme se venku. Anketa Skutek roku letos eviduje jedenáct nominací.

Pro své oblíbence nebo pro ty, jejichž počin se jim nejvíce líbí, mohou lidé hlasovat až do konce března na webovýcxh stránkách Kraje Vysočina.