„Po celém profilu sjezdovky, kterou denně upravujeme, máme šedesát až osmdesát centimetrů sněhu, podmínky pro lyžování jsou dobré. Vyšší teploty by nás zatím neměly nijak ohrozit,“ sdělil Karel Klapač, provozovatel Ski Snow parku Harusův kopec. Ani návštěvnost nedostála o víkendu výrazných změn, sjezdovku navštívilo průměrné množství lidí, tedy kolem čtyř až šesti set lyžařů.

Bez dlouhého čekání

Také na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí si mohli návštěvníci tamního ski areálu vychutnat sportovní zážitek navzdory rozmarům počasí. Nejenže na sjezdovce leží tři čtvrtě metru sněhu, ale také čekací doby u vleku byly minimální – do dvou minut. „O víkendu se lyžovalo výborně a doufáme, že tomu tak bude i nadále. Žádná omezení provozu nyní nechystáme,“ říká předseda Ski klubu Velké Meziříčí Jiří Novotný.

Na svratecké sjezdovce se sníh zatím drží, jeho zhruba půlmetrovou vrstvu využívali prvního března mimo jiné lyžaři, kteří se účastnili nedělního reje masek. Ti měli, pokud přijeli v převleku, jízdné na vleku zdarma. „Lidí bylo v rámci této akce více jak obvykle, v sobotu se však návštěvnost pohybovala lehce pod průměrem. Sníh je sice mokrý, ale podmínky pro lyžování stále dobré,“ informoval provozovatel vleku ve Svratce Zdeněk Holemář.

Omezení provozu

Dnes naposledy mohou lyžaři využít sjezdovku v Karasíně. „Počítáme, že v úterý pojedeme naposledy. Sníh, kterého máme asi třicet až čtyřicet centimetrů, je mokrý, počasí nám moc nepřeje,“ říká Libor Jedlička, provozní lyžařského střediska.

Problémy mají také na sjezdovce v Bystřici nad Pernštejnem, kde jsou závislí na přírodním sněhu. „Od soboty jsme zastavili provoz. Sněhový základ sice zůstal, ale objevily se vydřené fleky. Nicméně sezona ještě nekončí, uvidíme, jak to bude vypadat koncem týdne,“ popsal provozovatel vleku Miloš Ludvík.

I v Dalečíně musí lyžaři počítat s omezením, brázdit sjezdovku, na které v současné době leží asi půlmetrová vrstva sněhu, budou pravděpodobně moci až od tohoto čtvrtka.

--------------

Čtete také: Sněhu na běžky kvapem ubývá