„Budeme mít místo ve stánku kraje Vysočina a poukázat chceme především na skutečnost, že Bystřicko se pyšní přívlastkem evropská destinace nejvyšší kvality,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta.

Logo EDEN

Bystřicko na veletrhu cestovního ruchu představí nové propagační materiály, a to i ty, jež vznikly za peníze z odměny za vítězství v soutěži.

V rámci kraje Vysočina na veletrhu, který začíná ve čtvrtek a trvá do neděle, hodlají město i okolí propagovat i zástupci Žďáru nad Sázavou. Ti letos chtějí návštěvníky lákat především na lyžařské běžecké tratě a cyklostezky.

„To samozřejmě není všechno, ale předpokládáme, že právě o cyklotrasy a běžecké tratě na Žďársku bude největší zájem,“ sdělila vedoucí žďárského odboru školství, kultury a sportu Blanka Lučková. Zajímavá je i mapa pro cyklisty vedoucí kolem netradičních soch žďárského výtvarníka Michala Olšiaka, které jsou rozesety v okolí okresního města.

Svůj stánek nedaleko toho krajského bude na veletrhu cestovního ruchu mít Novoměstsko. „Prezentujeme se jako tradiční bašta běžeckého lyžování. Nabízíme ale i letní vyžití rodinného charakteru, například cyklotrasy a trasy pro pěší turisty,“ uvedla Jaroslava Šmídková z novoměstského infocentra.

Velké Meziříčí nejenom představí svoje atraktivity, ale studenti z tamní Hotelové školy a Obchodní akademie Světlá zajistí i obsluhu stánku. Materiály o lákadlech, které ocení celé rodiny, na stanovišti kraje Vysočina číslo 122 v pavilonu P nabídne i Velká Bíteš.

Otevření vysočinského stánku zahájí baviči ze Šiklova mlýna. Na návštěvníky čekají i soutěže o ceny.