VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Piláku se porušuje zákaz kouření

Žďár nad Sázavou – Nové rekreační centrum v těsné blízkosti žďárské Pilské nádrže funguje teprve krátce přes jeden měsíc. Na žďárskou radnici se ale už snesly desítky připomínek.

16.8.2014 3
SDÍLEJ:

Návštěvníci zábavního centra Pilák ve Žďáře nad Sázavou si stěžují, že někteří lidé neresektují místní zákaz kouření. Po zemi se válejí nedopalky cigaret. Foto: René Rámiš

Podle návštěvníků jsou největším problémem kuřáci a hlavně nedopalky, které po nich v areálu zůstávají. Přitom na celém území nového centra platí přísný zákaz kouření. „Cigaretové nedopalky se nacházejí v písku volejbalového hřiště, na trávnících i na dětských hřištích," upozorňil například jeden z návštěvníků Pavel Svoboda

Cedule nestačí

Na to, že je kouření zakázáno v celém volnočasovém areálu, upozorňují návštěvníky hned při vstupu informační cedule. Jenže lidé zákaz nerespektují a správci centra nemají mnoho možností, jak situaci řešit.

„Když zaměstnanec areálu někoho upozorní a dotyčný nereaguje, jedinou možností je návštěvníka z areálu vykázat za asistence městské policie," uvedl ředitel příspěvkové organizace Sportis Vladimír Kovařík. Praxe ale vypadá tak, že než stihnou strážníci na místo dojet, kuřák zmizí, nebo si další cigaretu nezapálí.

Podle žďárského místostarosty Ladislava Bárty by problém vůbec nemusel existovat, kdyby se lidé více vzájemně respektovali. „Ruku na srdce, kdybychom dokázali dodržovat stanovená pravidla, tak máme všichni klid. Chybí nám vzájemný respekt, ohleduplnost a úcta k sobě navzájem. Situaci nevyřeší ani kamery, pokud nezměníme svůj přístup. Nebo chceme být vážně lokalitou, kde budou jen samé zákazové značky?" nechal se slyšet Ladislav Bárta.

„Je to vše o vychování a ohleduplnosti návštěvníků, což je často problém. Pokusíme se umístit cedule se zákazem kouření na hřiště a sportoviště, ale v občerstvení nepředpokládáme zákaz kouření, protože je umístěno ve venkovním prostoru," doplnil ředitel Kovařík.

Vandalství

Mezi další výtky uživatelů nových hřišť a sportovišť na Piláku patří údajně špatné umístění cyklostezky, která spojuje Žďár nad Sázavou s nedalekou obcí Polnička. Některým vadí, že stezka prochází pláží a dělí ji tak na dvě části. Chodci musejí neustále přecházet.

Nový zábavní komplex na okraji okresního města si přesto většina obyvatel chválí a přeje si, aby dlouho zůstal v co nejlepším stavu. „Jsem rád, že vůbec něco takového ve Žďáře vzniklo. Až na pár drobných detailů se mi areál líbí. Hlavně nové workoutové hřště, které Žďáru chybělo," říká Michael Semerád ze Žďáru nad Sázavou. V areálu Pilák se ale už objevily první případy vandalství. Některé z posilovacích strojů fitness zóny už jsou „vyvalené" a i další z prvků celého areálu nezažívají pouze dobré zacházení.

Autor: Redakce

16.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Referendum ve Velkém Meziříčí mělo své vlastní volební místnosti.

Přestože se většina vyslovila kladně, výsledek referenda není závazný

Jeden z největších rybníku Vysočiny ukázal, co skrývá pod hladinou. Rybáři vylovili například kapry, sumce, okouny, štiky, amury, marény i tolstolobiky.
50

Rybáři vylovili Veselský rybník

Ve Spělkově vyhrál Okamura

Spělkov - Nejmenší samostatnou obcí na Žďársku je Spělkov. Lidé tam volili v budově místního obecního úřadu. Sčítání hlasů po uzavření volební místnosti trvalo komisi pouhých sedmadvacet minut.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

Vojnův Městec – Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M.

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Rokytno – K volební místnosti se vydali i ti, jejichž pohyblivost je kvůli zdravotním komplikacím značně omezena. „Letošní volby jsem si nemohl nechat ujít,“ vyjádřil se sedmašedesátiletý Oldřich Tatíček z Rokytna, který je odkázán na invalidní vozík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení