Své zástupce do soutěže vyslaly i školy z Plzně, Ostravy a Uničova, přičemž se soutěžilo ve dvou kategoriích – žáci prvních ročníků a vyšších ročníků.

V hlavní kategorii (vyšší ročníky) se na prvním místě umístil Jan Kolomazník ze SŠT Žďár nad Sázavou, na druhém jeho spolužák Martin Hřebíček, třetí příčku získal Petr Sainer ze SPŠS v Plzni.

Nejlepším družstvem v hlavní kategorii se stala SŠT Žďár nad Sázavou, druhým pak SPŠS Plzeň. Mezi mladšími modeláři zvítězil David Hoffmann ze SOŠ a SOU Uničov, druhým se stal Ondřej Slivoň z Vítkovické střední průmyslové školy a Gymnázia v Ostravě – Hrabůvce, třetím nejlepším modelářem byl vyhlášen Jiří Dostál ze žďárské SŠT.

Nejlepším družstvem mladších žáků se stala Vítkovická SPŠ a Gymnázium Ostrava – Hrabůvka, druhým SŠT Žďár n. S. a třetí příčku obsadili žáci SPŠS v Plzni.

Akce finančně podpořil kraj Vysočina a Svaz sléváren a modeláren ČR, jejím hlavním přínosem se stala propagace řemesel a spolupráce mezi školami, jež zajišťují výuku oborů metalurgického zaměření. Foto: archiv SŠT Žďár nad Sázavou