„Obleva stěnu zničila, nakonec jsme zbytky ledu, které hrozily pádem, ze skály poshazovali a začali s jejím ledováním od začátku," popsal Slávek Matuška z vírské ledové stěny.

O víkendu by měla být vrstva ledu dostačující na to, aby se na ledové stěně mohla uskutečnit plánovaná víkendová metodická akce Českého horolezeckého svazu.

„Předpověď počasí zatím vypadá docela dobře, takže od pondělka chceme obnovit lezení pro veřejnost, je možné se opět registrovat prostřednictvím našich webových stránek," uvedl Matuška.

Pokud se počasí razantně nezmění, příští sobotu se na ledové stěně uskuteční mistrovství republiky v ledovém lezení na rychlost. „Máme připravené plakáty s datem soboty 14. února, takže teď nám ještě zbývá tuto informaci rozšířit a doufat, že nám počasí náhle neudělá čáru přes rozpočet," dodal Matuška.

Čtyřicetimetrová ledová stěna ve Víru je uměle vytvořený ledopád, jenž je uznán jako cvičný terén Českého horolezeckého svazu. Je nejvyšší v České republice a jednou z nejvyšších uměle vytvořených ledových stěn v Evropě.

Historie ledování skal ve Víru je dlouhá bezmála desetiletí, současná ledová stěna pod přehradní hrází je za příznivých podmínek zprovozňována od roku 2008. Lezení je na vlastní nebezpečí, provozovatelé ovšem lezce jistí a součástí je i úvodní instruktáž. Kromě zkušených lezců si tak stěnu mohou vyzkoušet i začátečníci.