„Přesun byl odsouhlasen na základě požadavků reprezentantů Česka v ledovém lezení, ČHS a po dohodě s partnery závodu. V daném termínu nekoliduje s mistrovstvím ČR a se Světovým pohárem v ledovém lezení, takže očekáváme i účast české a slovenské špičky v této lezecké disciplíně,“ informoval David Matuška ze sdružení Adrex.

Čtyřicetimetrová skála ve Víru naproti továrně Rotter je v České republice unikátem. K výcviku ji mimo jiné využívají například i profesionální hasiči.

V pilotním roce 2009 vírský „ledopád“ za dva měsíce navštívilo více než 1200 zájemců ze všech koutů republiky. První pokus Adrexu o vytvoření ledové skály se však uskutečnil už v roce 2008 – tehdy nadšenci zatínali cepíny a mačky do ledu na skále ve vírském Autokempu Na kopci. Další sezonu pak stěna dostala svoje trvalé místo na skále na břehu Svratky pod přehradou.

Zájemci, a to i z řad amatérů, se nyní na ledovou stěnu mohou vypravit prakticky kdykoliv, stačí se předtím domluvit na čísle 732 100 160, či se objednat na www.adrex.cz. Je možné i zapůjčení výstroje.