"Teoreticky bychom mohli otevřít už v průběhu příštího týden, ale záleží to na aktuálním počasí, a také jak rychle se voda prohřeje,“ vyjádřil se správce velkomeziříčského koupaliště Karel Vidlák. Vstupné na Paloucích letos zůstane stejné, jako v loňském roce. Dospělí za celodenní vstup zaplatí padesátikorunu, děti třicet korun, možná je i koupě vstupu na hodinu či permanentky.

O něco hlouběji do pěněženky budou muset letos sáhnout lidé, kteří se vypraví na koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem.¨„Bude to v průměru o desetikorunu víc v každé kategorii vstupného pro dospělé, pro děti pak o pětikorunu více. Důvodem je nejenom zvýšení DPH, ale taky celkově dražší energie,“ uvedl šéf bystřického Areálu sportu Zdeněk Mašík. V Bystřici jsou schopni koupaliště otevřít už v příštím týdnu, pokud vyjdou meteorology aktuálně slibovaná vedra. „Tento týden ještě doopravíme kachličky v jednom z bazénů, ten druhý už máme napuštěný,“ přiblížil aktuální stav na bystřickém koupališti Mašík.

Letošní zvýšená cena vstupného se odvíjí i od skutečnosti, že voda v bystřických bazénech je přihřívaná teplem z biomasové kotelny; není tedy nutné čekat, až ji sluníčko prohřeje. „V rekreačním bazénu je stabilně 26 ° Celsia, v plaveckém čtyřiadvacet,“ dodal Zdeněk Mašík.

Až na příští rok budou muset lidé s koupáním počkat ve Žďáře nad Sázavou. Letos ale kvůli přestavbě krytého plaveckého bazénu na společensko relaxační centrum za více než 130 milionů korun nebude fungovat ani venkovní brouzdaliště. To obvykle využívali zejména rodiče s malými dětmi. „Lidé se budou moci v novém bazénu vykoupat až příští sezonu. Pokud všechno vyjde podle našich plánů, tak to bude v červnu 2012,“ sdělil žďárský místostarosta Jaromír Brychta. Krytý plavecký bazén ve Žďáře bude rozšířen o rekreační a dětský bazén a kromě jiných atrakcí doplněn i vnějším toboganem s celoročním provozem. Před areálem vznikne opalovací loučka s mělkým bazénem pro děti.