„Projekt kamerového systému by přišel asi na dva a půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že jsme nezískali dotaci, musíme jít cestou rozfázování. Při projednávání rozpočtových opatření se ke kamerám vrátíme ještě letos. Pokusíme se pořídit alespoň několik a umístit je na „nejbolavějších“ místech. Jejich vytipování bude ještě předmětem další diskuse,“ uvedla starostka Zdeňka Marková.

První kameru ale budou mít novoměstští policisté. Policie České republiky totiž počítá při investicích do své novoměstské budovy i se zabudováním kamerového systému. Prozatím s umístěním jedné kamery. Ta ohlídá nejenom samotnou policejní budovu, ale i část Žďárské ulice.

Další novinka u policejní služebny pomůže především přetížené dopravě v centru města. Jde o umožnění parkování aut.

„Je tam taková stěna, která sice nevypadá nijak hezky, ale není úplně špatná. Dali bychom ji šindelovou stříšku a osázeli nějakou popínavou rostlinou. Zatím se dá parkovat na té upravené ploše, ale je tam i možnost dalšího rozšíření. Uvidíme, co nám to přinese,“ řekla starostka Marková.

Parkování na ploše bude bez poplatků. „Mělo by se tam vejít přes dvacet vozidel. Pomoc to určitě znamená i proto, že za městským úřadem bude parkoviště vyhrazeno pouze pro naše zaměstnance a na parkovací karty,“ konstatovala Marková.

Ivan Lidmila