„Máme radost, že se zaplnil přístav, krčma i sál u majáku," uvedla Ruth Šormová, ředitelka pořadatelské organizace Portimo. Mottem benefiční akce pro veřejnost bylo: Děkujeme, že máte rádi zábavu a dobročinnost! V novoměstském kulturním domě si ji nenechalo ujít na čtyři sta návštěvníků, kteří si hráli, soutěžili, viděli divadlo, četli palubní deník, jedli, pili, zpívali, poslouchali muziku a zpívali a smáli se…

Nejen za zábavou však návštěvníci mířili. Milým překvapením byl pro pracovníky Portima zaplněný gobelínový sál, kde se konala dobročinná dražba. V aukci se nabízelo šestnáct položek, a všechny se vydražily dohromady za 14 560 korun," informovala projektová manažerka společnosti Portimo Jana Lišková. „O některé z věcí svedli zájemci doslova lítý boj," dodala Ruth Šormová. Dražila se třeba plavba lodí po Vltavě s návštěvou pražské zoo pro celou rodinu, nebo i sladký dort.

Podvečerní koncert Spirituál kvintetu pak přilákal na dvě stě posluchačů. „Chceme poděkovat všem, co konání benefice umožnili. Spirituál kvintetu, Novoměstským kulturním zařízením, dárcům, sponzorům a všem, kdo v sobotu přišli, pluli s námi a podpořili dobrou věc," řekla Ruth Šormová.

----------------

Raná péče

Raná péče je bezplatná sociální služba. Poskytuje pomoc rodinám pečujícím o postižené či jinak znevýhodněné dítě do sedmi let věku, tedy např. o dítě:

se zdravotním postižením

předčasně narozené

s nerovnoměrným vývojem

Službu mohou využít i budoucí maminky, u kterých je zvýšené riziko narození dítěte se zdravotním postižením. Služba je poskytována rodinám žijícím na území bývalého okresu Žďár nad Sázavou. www.portimo.cz