„V návaznosti na hřiště je také plánováno nové parkoviště u zimního stadionu pro třicet aut. Na opačné straně řeky pak dojde k rekonstrukci cesty kolem koupaliště,“ sdělil místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta. Výstavba hřiště s vedlejším parkovištěm by se měla „vejít“ do pěti milionů korun, na opravu nedaleké cesty podél koupaliště je v rozpočtu pamatováno půl milionem.

Nové hřiště má podle návrhu disponovat více úrovněmi. „Do výšky terasy zimního stadionu budou vybíhat tři kruhové násypy. První vymezuje prostor pro lanovou pyramidu. Druhý prstenec poslouží jako základna pro čtyři různobarevné zemní trampolíny a třetí násep bude opatřen lany a ponese lezeckou „skaličku“,“ přiblížil místostarosta.

Ještě v 70. letech minulého století se ve Žďáře konalo masopustní veselí.
OBRAZEM: Žďárem projde v sobotu po letech masopustní průvod

Místo mezi hřištěm a parkovištěm „vyplní“ lanová dráha a v plánu je i osazení dalších herních prvků, které budou vzájemně propojeny mlatovými pěšinkami. Areál pro dětské hry obtočí živý plot kombinovaný s pletivem. „Vzhledem k tomu, že hřiště bude stát u zimního stadionu, pro možnost občerstvení se počítá s tamním bufetem,“ upřesnil Josef Vojta.

Stanoviště pro centrální dětské hřiště bylo v minulých letech vybráno záměrně. „Je to zhruba napůl cesty z obou sídlišť, v blízkosti koupaliště, stadionu, tenisových kurtů a haly, oválu pro cyklisty a také například Pohádkové aleje a lanového parku, prostě v místech, kde jsou soustředěny různé možnosti sportovního i volnočasového vyžití,“ poznamenal bystřický starosta Karel Pačiska.

V nadcházejících letech by ve „sportovní“ lokalitě mělo vzniknout také wellness centrum, propojené se Sporthotelem. Letos bystřická radnice počítá s projektem, v rozpočtu jsou v souvislosti s veškerými přípravami vyhrazeny dva miliony korun.