„K moři jsme s manželkou a s dětmi jeli naposledy někdy před sedmi lety, teď raději léto strávíme na chatě u Uhřínova. Pořád je tam co opravovat a pro mě je to nejlepší relaxace,“ řekl starosta Velkého Meziříčí František Bradáč.

Na dovolenou v teplých krajinách si nepotrpí ani senátor Josef Novotný. „Já bych nejradši zůstal doma, ale manželka s dětmi by chtěly vyrazit někam do tepla. Ještě jsme se nedomluvili, tak je možné, že nakonec opravdu na jih pojedeme, ovšem nejdřív až v srpnu,“ podotkl Novotný.

Na kole po Čechách Aktivní dovolenou na kolech si každý rok dopřává starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta. „Spoustu let jezdím s kamarády do Třeboně, najedeme třeba i šedesát kilometrů denně. Nejvíc mě na tom baví to, že si můžeme sami organizovat čas, posedíme u piva a můžu chodit jenom v trenkách. S rodinou jsme se loni podívali do Bulharska, ale finanční situace nám nedovoluje se tam rekreovat každý rok. Za hranice se podíváme tak jednou za pět let,“ řekl starosta Jaromír Brychta.

Rád se však zapojí i do prací na chalupě nebo pomůže rodičům. „Hodně jsem se nacestoval, když jsem byl mladý, teď jsem rád, když sednu s kamarády do nějaké příjemné hospůdky a zahrajeme si na kytaru. Navíc mi stejně nejvíc chutná české jídlo, takže pro mě je dovolená v Čechách úplný balzám na duši,“ tvrdil Jaromír Brychta.

Pracovní prázdniny stráví starosta Velké Bíteše Miroslav Báňa. „Tyto prázdniny se nakupilo hodně práce, tak nebudu mít na dovolenou čas. Ale naštěstí máme doma na zahradě bazén, tak když mám chuť, tak si zaplavu tam,“ uvedl Báňa. Pod stan vyrazí hlavní osoba Svratky Boris Jakubík. „Neplánuji týden nebo dva dovolené v kuse, spíš budeme s manželkou jezdit tak na dva na tři dny po republice. Kde se nám bude líbit, tam postavíme stan, plánujeme tak projet severní a střední Čechy,“ uvedl Jakubík.

--------------

Jak budou trávit dovolenou?

Jaromír Brychta (starosta Žďáru nad Sázavou)
Vyrazí s kamarády na kola

Josef Novotný (senátor z Bystřice nad Pernštejnem)
Možná doma, možná u moře

Miroslav Báňa (starosta Velké Bíteše)
Zaplave si doma v bazénu

František Bradáč (starosta Velkého Meziříčí)
Opraví si chatu

Boris Jakubík (starosta Svratky)
Jede s manželkou pod stan


Lucie Janebová