„O sbírce se Holanďané z městečka Zuid-Beijerland dozvěděli při své několikadenní návštěvě spřáteleného farního sboru Českobratrské církve evangelické v Jimramově. Protestantské sbory se přátelí přes dvacet let. Každoročně se jejich členové navštěvují, letos byl v roli hostitele sbor z Jimramova. Když se Holanďané dozvěděli o veřejné sbírce pro dětské oddělení, vybrali mezi sebou 3 825 korun,“ informovala mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Díky nejrůznějším charitativním akcím se suma na sbírkovém účtu neustále zvyšuje. V pondělí 10. září už dosáhla 725 tisíc 901 korun.

„První zářijový víkend například Spolek holek Moravec na akci pro děti v Moravci získal deset tisíc korun. A v sobotu zase novoměstské maminky uspořádaly charitativní běh pro dětské oddělení. Přidávají se i další. Svůj volný čas novoměstskému dětskému oddělení věnují také studenti Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě. Na 19. září plánují Charitativní bazárek a kavárničku,“ připomenula Tamara Pecková.

Ilustrační foto.
Přes 18 tisíc pro vznikající dětské oddělení. V Novém Městě běželi pro nemocnici