„Současně prováděných činností je samozřejmě více. Postupně montujeme vzduchotechniku, začali jsme dělat omítky a zvenčí fasády a došlo  na montáž rozvodů vody a topení,“ popsal další prováděné aktivity nejen uvnitř objektu Martin Hucek, vedoucí projektu z firmy PKS INPOS, která bazén staví. Až budou dokončeny podlahy a podhledy stropů, dají se dělníci do dláždění a obkládání.

V budově sportoviště je rozeznatelné rozmístění jednotlivých atrakcí, podle žďárského místostarosty Jaromíra Brychty budou mít návštěvníci areálu k dispozici nejenom venkovní prosklený tobogan, ale rovněž divokou řeku nebo lezeckou stěnu. „Určitě nechybí plavecký bazén a bazének, v němž se školáci budou učit plavat, vodní plocha pro nejmenší nebo sauna s vlastním bazénem,“ řekl Jaromír Brychta s tím, že venku bude opět vybudováno brouzdaliště a místa na opalování.

Jak uvedl, je jisté, že se zvýší cena vstupného. O tom, kolik to bude, však Žďárští stále jednají.  „Bylo by vhodné rozlišit vstupné do bazénu a na všechny atrakce a vstupné, v rámci něhož si lidé půjdou pouze kondičně zaplavat,“ dodal Brychta.