Vzhledem k novému sněhu bude zítra možné strojově upravit trasy na Novoměstsku. „Konkrétně budou skútrem od Sportovního klubu upraveny trasy: Příměstský okruh – Medlovské údolí – Tři Studně – Fryšavský ledovec – Vlachovice, zpět směrem k Vysočina Areně,“ sdělil Erik Hladík z tiskového úseku novoměstské radnice.

V sobotu ráno vyjede čtyřkolkou od TS služby okruh směrem: „Studnice – Kuklík – Sněžné – Krátká – Kadov – Fryšava – Tři Studně – Rokytno, zpět do obce Studnice,“ vyjmenoval Hladík. A Karel Janů upraví rolbou okruh Slavkovice – Radňovice – Jiříkovice, zpět do Slavkovic.

Zasněžování Ski areálu v Lukách nad Jihlavou.
Mráz hraje do karet vlekařům, na Fajtově kopci zasněžují

Pěkné stopy najdete i ve Žďáře nad Sázavou konkrétně Skiareál Martina Koukala a také ve Svratce.

Na návštěvu sjezdovky Ski Harusák u Nového Města na Moravě, si však budete muset počkat do příštího týdne. „Zasněženo už máme, přes víkend budeme upravovat svah. Počítám, že ve středu bychom měli jet plný provoz,“ sdělil správce sjezdovky Karel Klapač.

Na sjezdovce ve Svratce momentálně zasněžují. „Chtěli bychom jezdit na vánoční prázdniny. Kvůli bagrování řeky jsme neměli vodu, takže jsme začali zasněžovat o čtyři dny déle než ostatní. Teď to doháníme, ale ještě nevíme jak to vyjde,“ uvedl majitel lyžařského areálu.

Vysocká ulice se nachází na výjezdu ze Žďáru na Vysoké.
Ve Žďáře se opraví Vysocká ulice, dělníci ji rozkopají příští rok o prázdninách

V malém lyžařském středisku Dědkov ještě nezasněžují. „Zítra ráno budeme mít školení vlekařů. Je to zatím jemný sníh. Myslím, že pokud to vydrží, tak bychom mohli začít jezdit na Boží hod vánoční. Zatím je to nahoře prašan, to by bylo hned vydřené. Chceme to sešlápnout skútrem a uvidíme,“ řekl správce sjezdovky Josef Sedlák.

Ve Ski areálu Jimramov v současné době zasněžují a na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí dělají vše pro to, aby lyžařská sezóna mohla začít co nejdříve. Ve Ski areálu Dalečín sezónu letos vůbec nezahájí.