„Počasí nám příliš nepřeje, ale v sobotu dle předpovědí vítr ustane, takže se chystáme vyjet s rolbou až do Losenice,“ sdělil včera Jiří Bradáč z lyžařského oddílu, který úpravu tras zajišťuje. Stroj tedy kromě devítikilometrového losenického okruhu projede jak dvanáct kilometrů dlouhý žďárský okruh, tak osmikilometrový Hamerský. „Dále plánujeme v sobotu upravit skútrem lyžařské stopy u Polničky a Škrdlovic,“ dodal Bradáč.

Z Nového Města až na Milovy

Pozadu nezůstávají ani na Novoměstsku. Podařilo se najet padesátikilometrový okruh z Nového Města na Moravě přes Fryšavu a Kadov až na Milovy. Včera rovněž trasu od Ski hotelu na Radňovice a Rokytno nebo ze Studnic k rozcestí Pod Zubřím a zpět.

„V dalších dnech je například v plánu, samozřejmě podle počasí, trasa Studnice, Kuklík,“ řekla vedoucí novoměstského informačního centra Jaroslava Šmídková.

Co se týká Bystřicka, během včerejška byly upraveny stopy z Borovinky směrem k Bystřici nad Pernštejnem a odtud přes Skalský Dvůr, Lísek, Dalečín a Vítochov včetně severní části bystřických tras. Dnes od rána by se měla rolba pohybovat v jižní části mikroregionu, v okolí Rovného, Olešné a mělo by dojít k napojení na Novoměstsko pod Zubřím.

Oproti loňskému roku čeká na lyžaře několik změn. Tou hlavní je to, že Ski areál v Dalečíně už není slepou koncovou větví přístupnou pouze ve směru od Malého Lísku a Míchova, ale stopa odtud bude pokračovat přes Velké Janovice k Vítochovu, kde se napojí na další dosud slepou koncovou větev.

--------------

Lyžařské okruhy

Žďársko*
– žďárský, hamerský a losenický okruh (celkem 30 kilometrů)
– louk y u Pilské nádrže (5 km)
–stopy na Račín, u Polničky a Škrdlovic

Novoměstsko
– hotel Ski – Vlachovice - Sklené - Fryšava - Blatky - Samotín včetně spojky na Krátkou - Milovy - Podlesí - Sněžné - Kadov - Tři Studně - Medlovské údolí - hotel Ski

hotel Ski - Radňovice - Vlachovice - hotel Pavla - Rokytno - Studnice - BVV Zubří - Pohledec - Maršovice - Nové Město nádraží a zpět k hotelu Ski
– celý Jimramovský okruh s návazností na Odranci a nad Míchovem

Bystřicko
–Borovinka–Bystřice–Skalský Dvůr – Lísek – Dalečín– Vítochov

*vybrané trasy, úprava tras se může v závislosti na počasí měnit. Aktuální situaci lze sledovat na webových stránkách: www.ab–sport.cz, www.lyzovani.nmnm.cz, www.bystricenp. cz