„V roce 2018 bylo jelení zvěře uloveno 46 kusů, mufloní 156, 3046 srnčí, prasat 1867, zajíců 1922, bažantů 1529 a kachen 7155. Výstava byla poprvé uspořádána v roce 1963 a tehdejší počty ulovené zvěře byly úplně jiné. Například jelenů bylo uloveno 112. I když největší počet ulovené jelení zvěře byl zaznamenán v roce 1996, tehdy to bylo 152 jelenů,“ přiblížil některé z číselných údajů lovné zvěře jeden z pořadatelů výstavy Miroslav Mikeš.

Zatímco některých druhů zvěře rapidně ubývá, jinde počty naopak stoupají. Tak je tomu například u muflonů. Poprvé se myslivcům na Žďársku podle dostupných údajů podařilo ulovit muflona v roce 1981, tehdy bylo střeleno 17 kusů. V loňském roce jich už bylo 156. Podobně je tomu i s divokými prasaty. „Jejich namnožení hodně napomáhají zemědělské osevní plány. Tím, že je na polích více kukuřice a řepky, je i více černé zvěře,“ poznamenal Miroslav Mikeš.

Statistické údaje ovšem nejsou tím zásadním, co žďárská myslivecká výstava nabízí. Každého příchozího okamžitě na první pohled zaujmou stovky mysliveckých trofejí. „Je mezi nimi také spousta rarit. K vidění jsou tu například srnčí parůžky pokřivené následkem špatné výživy. Nebo paroží poškozené kvůli nárazu do ohradníku. Ale jsou tady také unikátní výstavní kusy. Nejkrásnější loňská srnčí trofej je z Unčína,“ prozradil Miroslav Mikeš.

Nepřehlédnutelné jsou zejména trofeje jelení, dančí nebo mufloní. „Ale máme tu vystavené také třeba zbraně černé zvěře nebo lebky lišek, jezevců a psíků mývalovitých,“ zmínil další zajímavé exponáty Miroslav Mikeš.

Výstava trofejí pokaždé láká především členy mysliveckých sdružení. Na své si tam ale přišli i další návštěvníci. „Já jsem v tomto oboru naprostý laik, ale líbí se mi to. Je to velice zajímavé a trofejí je tu opravdu hodně,“ pochválil expozici Luboš Zeman z Polničky.

„Mě zase nejvíce zaujaly dřevěné vyřezávané podklady trofejí. Celý život dělám se dřevem, takže vím, kolik to dá práce,“ nechal se slyšet další z návštěvníků myslivecké výstavy Jaroslav Kabrda z Polničky.

Myslivci pro návštěvníky připravili také bonus v podobě nabídky zvěřinových uzenin či ochutnávky pokrmů ze zvěřinové kuchyně. „Nádherně to voní, člověku se hned sbíhají sliny. A dobré to určitě taky bude, za chvíli ochutnám,“ rozesmála se Iveta Podhajská ze Žďáru nad Sázavou.