„Začátek nového roku bychom rádi návštěvníkům zpříjemnili. A proto jsme se rozhodli zpřístupnit Muzeum nové generace zdarma. Těšíme se jak na nové, tak na naše věrné návštěvníky. Samozřejmě bude otevřená i kavárna a obchod se suvenýry, kde bude probíhat lednový výprodej. Lidé si mohou pořídit například regionální potraviny,“ uvedla marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová. Otevírací doba je denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Muzeum získalo v roce 2016 mezinárodní ocenění Živa za kreativitu. „Muzeum nové generace není jen muzeum, je to příběh, který je jakýmsi pomyslným klíčem k historii celého areálu bývalého kláštera, dnešního zámku a jeho okolí. Reakce návštěvníků potvrzují, že se nám záměr daří naplňovat – prohlídka muzea dokáže vtáhnout do děje a zaujmout všechny věkové kategorie,“ řekla Herberová.

Muzeum ve žďárském zámku je s výjimkou prvních dvou lednových týdnů otevřeno celý rok. „Muzeum i zámek jsou otevřené i mimo hlavní sezonu a podle reakcí návštěvníků je to správná cesta. Vrací se během roku, navštěvují akce. Těch bude letos opravdu hodně. Začínáme v únoru zážitkovými prohlídkami s názvem Příběh žďárského kláštera v legendách,“ doplnila ředitelka.