Výstavu pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou. „Devátý ročník tradiční fotografické výstavy je významný tím, že autorem jednoho z vítězných snímků je žďárský fotograf Zbyněk Čech, spolupracující s Oblastní charitou Žďár nad Sázavou,“ informovala mluvčí žďárské charity Lenka Šustrová. Doplnila, že vernisáž výstavy v Čechově domě, na jejímž uspořádání spolupracuje charita s Knihovnou Matěje Josefa Sychry, se uskuteční v pondělí 2. října v 15 hodin.

Na výstavě samozřejmě nemůže chybět již zmíněný snímek Zbyňka Čecha, který byl oceněn 1. místem v kategorii portrét, na němž jsou obličeje dětí namaskovaných za čerty. „Ten snímek nebyl dopředu připravený, je to momentka, ti kluci se tam tak pěkně naculovali,“ popsal s úsměvem Zbyněk Čech.

Kudlanky mohou být hnědě i zeleně zbarvené.
Teplomilná kudlanka nábožná byla objevena i ve Žďárských vrších

Vítězné snímky fotosoutěže Můj svět, kterou pod patronací významného českého fotografa Jindřicha Štreita pořádá Oblastní charita Opava, jsou na základě zájmu postupně k vidění v různých dalších městech republiky. „Zatímco celý červen byly fotografie vystaveny v Charitním domě Salvator v Krnově - domově pro osoby se specifickými potřebami, o prázdninách se přesunuly do Ostravy. Nejprve výstavu hostilo komunitní centrum pro seniory Gabriel v Ostravě-Zábřehu a pak Domov pokojného stáří svatého Václava v Ostravě,“ uvedl Ivo Mludek z opavské charity s tím, že v září je výstava ke zhlédnutí v Brně, než se v říjnu dostane do žďárského Čechova domu.