Mistrovství světa v biatlonu se ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě koná od pátého do osmnáctého února. Na akci se již dlouho chystají jak pořadatelé a provozovatelé ubytovacích zařízení, tak policisté. „V Novém Městě na Moravě se při mistrovství světa vystřídá ve službě na 220 policistů. Na bezpečnostním opatření se budou podílet i kolegové ze specializovaných útvarů jako například letecká služba policie a pyrotechnická služba,“ vyjmenovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Příprava na mistrovství světa v biatlonu
Přípravy na MS v biatlonu v Novém Městě: Vrásky nám dělá počasí, říká Hamza

Pořadatelé odhadují, že v průběhu těchto dvou týdnů se šampionátu zúčastní několik stovek tisíc diváků. „Příjezd, odjezd i samotný pobyt sportovních týmů i fanoušků v Novém Městě na Moravě a okolí bude klást vysoké nároky na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a také parkování,“ komentovala mluvčí. Právě počasí bude mít na parkování v okolí Vysočina Areny zásadní vliv.

Dostupnost aktuálních parkovacích ploch si fanoušci mohou kontrolovat v interaktivní mapě.

Návštěvníci světového šampionátu také nemají zapomínat na podmínky pro vstup do Vysočina Areny. Policie upozorňuje fanoušky již nyní, aby počítali s kontrolami u vstupu do areny a na závody či tréninky přicházeli s časovou rezervou.

„Obracíme se na návštěvníky, aby se s předstihem a důkladně seznámili s pravidly vstupu do arény a aby je dodržovali. Do sportovního areálu nenoste žádné předměty, které návštěvní řád výslovně zakazuje. Jedná se například o nebezpečné předměty jako je pyrotechnika, nože a podobně,“ upozornil velitel bezpečnostního opatření Karel Sehnal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pacienty dovezou do novoměstské nemocnice rychlé a pohodlné sanitky, podívejte

Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě