„Jsem tady potřetí, letos i se ženou a dětmi. Motorky milujeme, jezdíme hlavně na výlety,“ řekl Jura Baláž z Blanska, který s sebou přivezl pravděpodobně nejmladšího účastníka srazu, tříletého syna Jiříka.

Motorkářský kemp se začal v Osové Bítýšce připravovat už ve čtvrtek večer. Poslední stan i neuklizený papírek museli potom pořadatelé odstranit v neděli odpoledne. „Vždycky se snažíme, aby byl sraz na úrovni,“ zdůraznil hlavní organizátor Radim Chrást, sám majitel tří motocyklů.

Ruku k dílu musí přiložit každý

A jak dodal, bez pomoci kamarádů a rodiny by byla organizace srazu, který se chystá vždy rok dopředu, velmi náročná. Se spřízněnými motorkářskými dušemi v zahraničí komunikují organizátoři prostřednictvím internetu. „Jsou tady k vidění německé a rakouské poznávací značky, pokud vím, tak se srazu zúčastnili také motorkáři ze Švýcarska, Slovenska nebo Maďarska,“ dodal Radim Chrást.

„Sama na motorce nejezdím, jen s přítelem. Zatím je to super, výborný program,“ pochvalovala si Eva z Brna.

Mezi kapelami, které se postaraly o program, se objevila známá jména – skupiny Doga, Morčata na útěku či Kreyson s Láďou Křížkem. V průběhu celého srazu se potom konaly nejrůznější soutěže. „Házení pivním sudem, pití piva, co nejpomalejší jízda, páka a další. Ceny věnovaly regionální prodejci motorkářských doplňků,“ upřesnil Radim Chrást.

Už za měsíc začnou organizátoři připravovat devátý ročník srazu. A jako každý rok tradiční výjížďka příznivců silných strojů povede znovu přes Kralice nad Oslavou, Dalešickou přehradu, kolem elektrárny Dukovany a Hartvíkovice zpět do Osové Bítýšky.

Tak jak tomu bylo i při letošním setkání. „Nevadí mi to, chovají se slušně. Je to rozhodně lepší, než kdyby vysedávali v hospodě,“ zhodnotila setkání motorkářů místní obyvatelka, která si nepřála být jmenována, prý by se jí sousedky smáli, že se jí líbí mladí kluci.