„Oprava se týká obou stran mostu. Zbourá se ve dvou etapách, stávající zábradlí bude kompletně demontováno. Spodní stavba a nosná konstrukce se bude bourat pouze na pravé straně mostu. Podle lhůt má rekonstrukce začít do třiceti dnů, práce však pravděpodobně začnou daleko dříve. Most má být opraven do konce října,“ informovala mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Zástupci kraje Vysočina už znají vítěze výběrového řízení na zhotovitele stavby za sedm milionů a sedm set tisíc korun. „Stavba je projekčně připravená, v nejbližších dnech bude předáno staveniště a začne se opravovat,“ dodala Svatošová.

Kvůli stavebním pracím na přemostění bude pro dopravu uzavřen úsek v délce necelých sta metrů; dvaačtyřicet metrů z toho je délka samotného mostu. Motoristé se dočkají vytyčení objízdné trasy.

Pro Velkomeziříčské je začátek opravy poškozeného mostu vítanou zprávou. „Problémy na mostě jsou zhruba od června, kdy se jedna jeho část začala hroutit. Nyní je tam zúžená vozovka, doprava jezdí téměř v jednou pruhu, ale těžko se dá říct, jak dlouho se takový stav dá ještě udržet. Čím dříve oprava začne, tím lépe,“ poznamenal velkomeziříčský místostarosta Josef Komínek.

Most na silnici procházející městem je zatížen hustou dopravou, a to i z dálnice D1. „Kdykoliv je na dálnici nějaká dopravní komplikace, všichni tudy sjíždějí do města, a to včetně těžkých nákladních automobilů,“ dodal Komínek.