„Je to velká ostuda pro Českou republiku a hlavně pro Most,“ sdělil pořadatel koncertu Tomáš Ondrášek. Kytara a další elektrotechnika zmizela z vykradeného bílého mercedesu s vídeňskou SPZ před hotelem Benedikt.

Policie potvrdila, že v pondělí 25. dubna došlo v ulici Rekreační na Benediktu ke krádeži. „Neznámý pachatel za použití násilí poškodil vozidlo a odcizil zvukovou techniku přesahující částku 200 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež vloupáním a poškození cizí věci. V současné době nemůže poskytnout další bližší informace. Je to na samém prvopočátku,“ sdělil mluvčí mostecké policie Václav Krieger.

Roman K. u plzeňského soudu.
Zvláštní případ. Muž považuje cizí dítě za své, jeho matku vytrvale pronásleduje

Pachatele se zatím nepodařilo dopadnout. Policie však podle mluvčího v souvislosti s vloupáním do auta prověřuje dvě osoby.

Ukradená kytara byla ruční práce bez sériového čísla. „Je to naprostý unikát,“ sdělil pořadatel, který se obává, že hudební nástroj skončí na černém trhu a nikdy se už nenajde. Pokud by někdo narazil na stopu, má ihned volat policisty.

Zdeptaný muzikant 

Podle pořadatele je muzikant z krádeže zdeptaný, ale jako profesionál koncert ve společenském sálu Benedikt odehrál bravurně s náhradní kytarou, aniž by projevil negativní emoce. Během vystoupení prý jen suše konstatoval, že přišel o kytaru. Ondrášek koncert označil za jeden z nejlepších v Mostě.

Za sedadlem celníci našli pak dvě papírové tašky se sto kusy krabiček léku Cirrus Duo s pseudoefedrinem a 1 000 tabletek v níž odhalili přítomnost amfetaminu.
S pistolí a pod vlivem drog. Policie na Náchodsku zadržela řidiče z Polska

Ulrich Ellison vystupoval v Mostě na jediném koncertu v Česku, kam si odskočil ze svého evropského turné. V USA je zvyklý hrát i před desítkami tisíc lidí, ale komorním prostředím na Benediktu, kam dorazila necelá stovka fanoušků, nepohrdl. V Mostě, který si oblíbil, hrál už několikrát. Podle pořadatele kytarista miluje atmosféru velkých festivalů i náladu malého klubu.

„Ulrich miluje publikum a jenom pro něj celý večer hraje,“ vysvětlil Ondrášek. Texasan bude v Mostě do středy, pak míří dál.

Ulrich Ellison, který má dva magisterské tituly na University of Texas, patří k nejlepším hudebníkům na jihu USA. Jeho formace několikrát po sobě získala ocenění Nejlepší live kapela v Texasu a on sám obdržel ocenění Nejlepší kytarista. Byl také opakovaně nominován na cenu prestižního hudebního časopisu Downbeat. V pondělí na Benediktu v Mostě vystoupil se svým novým triem. Ellison doma v Americe často hraje se svou formací na stadionech jako předkapela hvězd (Sting, Dave Matthews Band, Porcupine Tree).