Rekonstrukční práce tam mají sice skončit již 2. května letošního roku, vystřídá je však uzavírka sjezdové rampy spojená s následnou opravou levé části dálničního mostu nacházejícího se při sjezdu u Dolních Radslavic. Stavební úpravy by měly přijít na desítky milionů korun.

V levém jízdním pruhu dálnice D1 na zhruba 146. kilometru směr Brno se na úpravě komunikace pracuje již od 18. dubna tohoto roku. Řidiči tudy proto musejí projíždět sníženou rychlostí – osmdesátkou, a využívat jenom pravý a také odstavný jízdní pruh.

Zajištění dopravy

„Na zhruba stometrovém úseku probíhají práce na rozšíření zpevněné části vozovky. Důvodem je zajištění vedení dopravy během následné uzavírky nutné pro provedení rekonstrukce levé poloviny mostu,“ informovala Nina Ledvinová z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Rekonstrukce části mostního tělesa bude podle předběžných plánů zahájena 16. května a potrvá až do poloviny letošního srpna. „V této době bude uzavřena sjezdová rampa Velké Meziříčí – východ vlevo. To znamená, že ve směru z Brna do Prahy nebude možné sjet z dálnice do Velkého Meziříčí. Ostatní meziříčské rampy však zůstanou v provozu,“ upřesnila Nina Ledvinová.

Desítky milionů

A čeho se bude oprava levé části mostu, která bez daně a desetiprocentní rezervní položky vyjde na zhruba 34,5 milionu korun, přesně týkat? Dojde k vybourání říms i se zábradlím, výměně ložisek a odstraněny budou i jednotlivé vrstvy vozovky.

Po těchto a mnohých dalších opravách dostane dálniční most nový asfaltový povrch i zábradlí na římsách.

V plánu jsou také revizní schodiště a nové zajištění odvodnění. Pravá část přemostění ve směru z Brna na Prahu prošla úpravami již v loňském roce.