„Ze čtyřiačtyřiceti tisíc korun, které se nám podařilo sehnat, nám zbylo ještě asi šest tisíc. Hodláme pokračovat ve výrobě a prodeji náramků a 13. a 14. prosince budeme mít v Moravci vánoční výstavu, kde bychom chtěly akci završit. Peníze za náramky přidáme k těm, jež nám nyní zbyly, a pro dětské oddělení dokoupíme, co ještě bude třeba," informovala Kateřina Kachlíková ze Spolku holek Moravec.

„Velm si aktivity dam z Moravce vážíme. Rádi bychom jim poděkovali za to, co pro dětské oddělení udělaly, a také za to, že s námi chtějí spolupracovat i nadále," vyjádřil se mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl.

Spolek holek z Moravce se již dříve věnoval charitativní činnosti. Sbírá například obnošené šatstvo, a členky spolku rovněž ručně pletly obinadla pro malomocné v Africe a v Indii.

Později se ovšem moravecké dámy rozhodly, že by jejich charitativní iniciativa mohla směřovat také mnohem blíž, a vybraly si k tomu dětské oddělení novoměstské nemocnice. „Prakticky každá z nás tam už někdy s dětmi byla, ať už na návštěvě v ambulanci, anebo kvůli hospitalizaci. Chtěly jsme se pokusit dětem pobyt v nemocnici nějakým způsobem zpříjemnit," dodala Kateřina Kachlíková.