Žďárští ale nemusejí zoufat, nové sportoviště se chystá postavit místní jednota Orel. „Pro schválení Modrého hřiště hlasovalo deset zastupitelů, bylo však potřeba čtrnáct hlasů, takže návrh neprošel,“ sdělil tajemník městského úřadu Jan Havlík.

Zastupitelstvo se schází jednou za tři měsíce, tudíž případné další projednávání je odloženo až na srpen. Organizace Modrý svět měla k Modrému hřišti vyřízené již všechny potřebné podklady, přičemž město se na projektu mělo podílet částkou milion sedm set tisíc, Modrý svět pak částkou sedm set tisíc korun.

„Zamítnutí hřiště mě velmi mrzí, já jsem hlasovala pro, neboť je to dobrá věc, která by městu prospěla,“ řekla žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Naopak příspěvek na hřiště, které se v lokalitě Klafar chystá postavit jednota Orel, zastupitelé schválili. „Jedná se jen o minimální desetiprocentní spoluúčast, která činí tři sta padesát tisíc korun, zbylé tři miliony získal Orel ze státní dotace,“ vysvětlila Zvěřinová.

Práce by měly začít v červenci Nyní se koná výběrové řízení na dodavatele stavby. V ideálním případě se s budováním hřiště začne v červenci. Hotové by pravděpodobně bylo začátkem podzimu.

„Hřiště bude víceúčelové, určené například pro fotbal, volejbal nebo tenis. Plocha bude samozřejmě oplocená. Dopoledne bychom hřiště rádi nabídli k využití okolním školám a odpoledne by sloužilo občanům Žďáru,“ plánoval Vladislav Kotík, člen rady žďárského Orla.

Jana Ševčíková